تعمیر گیربکس اتوماتیک اینفینیتی

اینفینیتی یک برند ژاپنی است که زیر مجموعه کمپانی خودروسازی نیسان به حساب می آید. برند اینفینیتی محصولات لوکس و مدرن را نسبت به رقیبان خود تولید می ‌کند و توانسته در جایگاه بالا کیفیت قرار بگیرد. تردد خودروهای این برند در ایران کم مشاهده می شود و اکثرا هم به صورت گذر موقت می باشند. طراحی این خودروها به نحوی است که نظر افراد زیادی را جلب می ‌کند و بیشترین دلیل محوبیت آن، همین موضوع است. تهران گیربکس سال هاست که در زمینه تعمیر گیربکس نیسان و سایر محصولات زیرمجموعه آن به صورت تخصصی فعالیت دارد.

 با رفع تحریم‌ها و از سر گرفتن همکاری ایران با ژاپن می توان انتظار داشت که این خودرو لوکس را در جاده های کشور ببینیم. همچنین سابقه نیسانی بودن این برند هم باعث شده که مشتریان ایرانی به سمت آن بروند.
 از جمله محصولات اینفینیتی می ‌توان به QX30 ،QX60، Q30و … اشاره کرد که دارای موتوهای توربو هستند. این خودروهای نام برده شده توانایی حضور در ایران را دارند و به محض وارد شدن می توانند فروش بالایی کسب کنند.
گیربکس به کار رفته در تمامی این خودروها از نوع اتوماتیک است که به بهترین نحوه و بالاترین کیفیت نیروی تولیدی موتور به چرخها انتقال می دهند.
در این مطلب قصد بررسی و تعمیر گیربکس اتوماتیک اینفینیتی را داریم و نکات مربوط به آن را جهت شناسایی و اطلاع پیدا کردن بیشتر شما ذکر می ‌کنیم البته این موضوع شباهت زیادی به تعمیر گیربکس ماکسیما نیز دارد که میتوانید جهت آشنایی بیشتر به مقاله مرتبط آن مراجعه کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک اینفینیتی

تمام خودروهای تولید اینفینیتی از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند و از بهترین و مدرن ترین قطعات در ساخت آنها استفاده شده است. خودروهای این برند نیز مانند دیگر برندهای جهان دارای گیربکس اتوماتیک می باشد.
گیربکس یکی از حساس ترین قسمت های خودرو است که حتی اگر به صورت اصولی و صحیح از آن مراقبت شود باز هم ممکن است مشکل و به تعمیر نیاز پیدا کند.

 تعمیرات گیربکس دستی و اتوماتیک به تبحر و مهارت بالایی نیاز دارد و نباید به هر کسی در این زمینه اعتماد کرد. اما تیم تخصصی تهران گیربکس در این میان به دلیل بهره مندی از تعمیرکاران با تجربه و متخصص در زمینه تعمیرات انواع خودروهای داخلی و خارجی، قادر است در کمترین زمان و هزینه، جعبه دنده خودرویتان را تعمیر و در صورت نیاز قطعات آن را تعویض نمایند.

 تمام تعمیرات انجام گرفته توسط تیم تهران گیربکس دارای گارانتی هستند پس نیازی به نگرانی در این باره نیست و در صورت عدم کار کرد درست خودرو بعد از تعمیر، می توانید باز خودرویتان را به تعمیرگاه ببرید.
 یکی از مهمترین مشکل گیربکس اتوماتیک اینفینیتی داغ شدن است که تعمیر آن از عهده تعمیرکاران ما ساخته است. خراب شدن جعبه دنده اینفینیتی با نشانه هایی همراه است که در صورت اطلاع از آنها می ‌توان مانع از بزرگ شدن مشکلات آن شد.
 در ادامه قصد داریم برخی از علائم و نشانه های خراب شدن گیربکس  این خودرو لوکس را خدمتتان ذکر کنید.

علائم و علت های خرابی گیربکس اتوماتیک اینفینیتی

لرزش پیدا کردن جعبه دنده

عملکرد تعویض دنده اینفینیتی بدون تکان و لرزه است. اگر هنگام عوض شدن دنده لرزش، تکان یا لغزشی را احساس کردید می تواند نشانه مشکل داشتن گیربکس آن باشد. در این مواقع بهترین کار مراجعه به تعمیرگاه تخصصی تعمیر گیربکس اینفینیتی است.

شنیدن صدا در هنگام خلاص کردن دنده

شنیدن هر صدایی از جعبه دنده اینفینیتی می تواند نشانه ای از وجود مشکل در آن باشد. یکی از دلایل این صداها عدم کار کرد مناسب روغن گیربکس آن است که نمی تواند به خوبی اجزا و چرخ دنده ها را روغن کاری کند. در حالت کلی باید صدای بلند شده از خودرویتان را جدی بگیرید و حتماً برای عیب یابی و بررسی آن به تعمیرگاه مراجعه کنید.

تاخیر در پاسخ به حرکت

اگر خودرویتان هنگام پاسخ به حرکت و یا دنده عقب دچار مکث شد بدانید که خطری جدی برای گیربکس به وجود آمده است. اولین حدس تهران گیربکس در این اتفاق از بین رفتن خاصیت روانکاری روغن گیربکس آن است. از این رو احتمال دارد که با تعویض روغن این مشکل برطرف شود.
 دلیل دیگر اتفاق افتادن این تاخیر می ‌تواند مشکل داشتن سیستم کامپیوتری گیربکس اینفینیتی باشد. توصیه ما این است که در اولین فرصت جهت رفع این مشکلات به تعمیرگاه ما مراجعه کنید تا تعمیرکاران با دقت هر چه تمام تر گیربکس خودرو را عیب یابی کنند.

بلند شدن بوی سوختگی

یکی از دلایل بلند شدن بوی سوختگی، داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس است. دقت داشته باشید که کاهش میزان روغن در مخزن جعبه دنده موجب افزایش اصطکاک میان قطعات آن خواهد شد و مشکلات جدی را برای خودرو به وجود خواهد آورد. به محض متوجه شدن بوی سوختگی حتماً به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید و تعللی در این باره نداشته باشید؛ زیرا آسیبی بزرگ به خودرویتان وارد می کند و هزینه گزافی گریبان گیرتان خواهد شد.

کاهش نیروی کشندگی دنده اینفینیتی

اگر احساس کردید که دنده خودرو از جای خود در می رود و جهت حل آن باید به بیشتر گاز بدهید، نشانه وجود مشکل در گیربکس بوده که بسیار خطرآفرین است و باید جهت رفع آن سریعا اقدام کنید.

نکات مرتبط با مراقبت از گیربکس اتوماتیک اینفینیتی

  • ممکن است فکر تصور کنید که سرویس گیربکس خودرویتان وقت گیر است و هزینه زیادی می ‌خواهد. اما اگر این کار را در زمان مناسب خود انجام دهید در طولانی مدت آسیب های زیادی به گیربکس وارد خواهد شد.
    هر شش ماه یکبار باید نسبت به انجام سرویس های دوره اقدام کنید تا کوچکترین مشکل جعبه دنده خودرو را پیدا و آن را رفع کنند و در آینده مشکلی برای آن به وجود نیاید.
  • به یاد داشته باشید که جعبه دنده اینفینیتی بسیار حساس است و نباید موتور آن شستشو داده شود؛ زیرا آسیب جدید به خودرو وارد می شود.
  • روشن شدن چراغ چک خودرو ناشی از مشکل پیدا کردن یکی از سیستم های آن است که در صورت مشاهده آن باید سریع ماشین را به تعمیرگاه ببرید.

در صورت مشکل پیدا کردن گیربکس اتوماتیک خودرویتان می توانید روی تیم تخصصی ما حساب کنید تا بهترین کیفیت را به شما ارائه دهند. برای انجام این کار می توانید به تعمیرگاه مراجعه و یا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید