تعمیرگیربکس سراتو

تعمیر گیربکس سراتو

سراتو از جمله خودروهای اتوماتیک مجهز به گیربکس ۶ سرعته است که جعبه دنده خودکار آن نسبت به دستی حساسیت بیشتری دارد و دلایل مختلفی برای از کار افتادن آنها وجود دارد، به همین دلیل سریعا مشکلات به وجود آمده را مورد بررسی قرار دهید و اقدام به حل کردن آنها نمایید.

 در تعمیرگاه تهران گیربکس به صورت تخصصی تعمیر گیربکس کیا و سرویس های دوره ای آن انجام می گیرد. تمامی خدمات انجام شده در این مرکز با دقت فوق العاده ای انجام خواهد گرفت، به علاوه این تعمیرات دارای گارانتی هستند و لزوم به نگرانی در این رابطه نیست.

در این مطلب قصد داریم تعمیر گیربکس سراتو را مورد بررسی و نکات مرتبط با آن را خدمتتان ذکر کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

کمپانی کیا از جمله قدرتمند ترین کمپانی های خودروسازی کره جنوبی به حساب می آید که فعالیت خود را از سال ۱۹۵۷ آغاز کرد. کیا در سال ۲۰۰۳ خودرو سدان و جمع و جور سراتو را طراحی کرد که نسبت به دیگر محصولات این برند ظاهری متفاوت و جذاب تری داشت. این سدان کوچک پس از عرضه به بازار جهانی توانست با استقبال زیادی روبرو شود و پس از آن کیا در سال ۲۰۰۸ نسل جدیدی از آن را وارد بازار کرد.

 این خودرو از لحاظ رانندگی توانست نمره متوسط را دریافت کند، زیرا توانایی حرکتی آن در ۱.۶ لیتری کاملا معمولی است و ممکن است نسبت به دیگر خودروها کمی کسل کننده باشد، اما ظاهری نسبتاً اسپرت دارد و سیستم تعلیق آن به نرمی عمل نمی کند و این خود یکی از معایب آن به حساب می آید. گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به کار رفته در این خودرو توانسته رضایت رانندگان را جلب کند و به خوبی انتقال نیرو را انجام دهد.

رانندگان باید توجه زیادی به جعبه دنده خودرویشان داشته باشند. هرگونه مشکل پیدا کردن گیربکس سراتو نشان از آسیب دیدن قطعات مختلف آن است که نباید نسبت به آن بی‌توجه باشید؛ زیرا بارها اتفاق افتاده که به دلیل عدم توجه کافی راننده به ایرادات جعبه دنده دیگر قطعات خودرو نیز آسیب دیده اند و هزینه تعمیرات افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که با تشخیص به موقع مشکلات این قطعه، هزینه تعمیرات آن به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

 یکی از اقدامات مهمی که باید در زمان مناسب جهت عملکرد سالم گیربکس انجام بگیرد تعویض روغن است که آن را باید در زمان خود تعویض کنید، زیرا در غیر این صورت شاهد مشکلاتی جدی برای خودرویتان خواهید بود. زیرا این مایع موجب روانکاری قطعات خواهد شد و مانع از ایجاد اصطکاک بین آن ها می شود و از این رو از شکستن چرخ دنده ها جلوگیری می کند و مانع از بالا رفتن دما گیربکس می شود.

دلیل حساسیت بالا گیربکس سراتو، سیستم برقی پیچیده آن است که به رانندگان توصیه می‌کنیم که حد امکان از وسایل برقی کمتر استفاده کنند تا آسیبی به این قسمت حیاتی از خودرویشان وارد نشود. با توجه به اینکه جعبه دنده سراتو به مدار الکتریکی حساسی مجهز است، سعی کنید که شستشوی موتور را کاهش دهید و یا اصلا آن را انجام ندهید.

عواملی که موجب نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک سراتو خواهد شد

  • اگر میخواهید توقف کوتاه مدتی داشته باشید باید حتما پایتان را روی ترمز قرار دهید و از عوض کردن دنده به P یا N خودداری کنید.
  • هنگامی که قصد شروع به حرکت دارید، باید دنده را روی حالت D قرار دهید و پس از آن که احساس کردید جعبه دنده درگیر شده است باید پایتان را از روی پدال گاز بردارید. در صورت بی توجهی به این امر، گیربکس سراتو آسیب خواهد دید.
  • در صورت عدم استفاده از ترمز دستی در هنگام پارک، تمام وزن خودرو به گیربکس وارد می شود که این خود باعث استهلاک خودرو خواهد شد.
  • دقت داشته باشید که در سراتو عوض نکردن روغن گیربکس کثیف می تواند کارایی آن را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. عدم توجه کافی به این موضوع می تواند خسارات جدی را به خودرویتان وارد کند.
  • شایان ذکر است که همراه با روغن گیربکس باید فیلتر آب را هم هر چند وقت مورد بازبینی قرار دهید تا در صورت کثیف بودن آن را تمیز کنید. در صورت عدم امکان تمیز کردن باید آن را تعویض نمایید. در حالت کلی باید در هر ۶۰ تا ۷۰ هزار کیلومتر نسبت به تعویض روغن گیربکس سراتو اقدام کنید؛ زیرا بسیار ضروری و حیاتی است.
  • تحت هیچ شرایطی نباید به یک باره شتاب بگیرید زیرا در گیر کردن جعبه دنده اتوماتیک سراتو می تواند در دراز مدت مشکلات زیادی را برای خودرو به وجود بیاورد. این درگیری موجب افزایش ناگهانی دور موتور خواهد شد.
  • همیشه از خودرویتان در حالت آماده ‌باش استفاده نمایید. توصیه می‌کنیم قبل از حرکت در روزهای سرد ابتدا خودرویتان را گرم کنید. در صورت عدم انجام این کار فشار بسیار زیادی به گیربکس خودرو وارد خواهد شد و صداهایی مانند تقه زدن به گوش خواهد رسید. به این ترتیب ابتدا خودرو را روشن و پس از گرم شدن حرکت کنید.

هزینه تعمیر گیربکس سراتو

یکی از دغدغه‌های صاحبان خودرو سراتو هنگام مشکل پیدا کردن گیربکس خودرو هزینه تعمیر آن است. اما نکته ای که باید یادآور شویم این است که هزینه تعمیر گیربکس سراتو با توجه به بروز مشکل آن متفاوت است. تعمیرکاران تهران گیربکس با بررسی و عیب یابی جعبه دنده خودرویتان میزان خرابی آن را به اطلاعتان می رسانند و پس از اعلام رضایت از طرف شما شروع به تعمیر قطعه خواهند کرد.

این نکته را به یاد داشته باشید که گیربکس  بر روی عملکرد کلی خودرو تاثیر می گذارد؛ زیرا وظیفه فوق ‌العاده مهمی را برعهده دارد و بسیار حساس است، پس حتماً باید تعمیر آن را به دست افراد متخصص بسپارید، زیرا باید بتوانند مشکلات جعبه دنده خودرو را به درستی تشخیص دهند و سپس آن را تعمیر کنند. برای همین حتماً به تعمیرگاه تخصصی مراجعه نمایید و خودتان نمی تواند مشکلات آن را پیدا و تعمیر کنید زیرا دانش و مهارت لازم در این باره را ندارید و ممکن است با دستکاری کردن مشکلات را بیشتر از قبل کنید.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا موهاوی

تعمیر گیربکس سورنتو

تعمیر گیربکس ریو

تعمیر گیربکس سانتافه

تعمیر گیربکس دانگ فنگ

دیدگاهتان را بنویسید