تعمیر گیربکس ام جی

شما در حال مشاهده هستید تعمیر گیربکس ام جی

تعمیر گیربکس ام جی

تعمیر گیربکس ام جی MG یکی از خدمات تخصصی مرکز تهران گیربکس است که تمامی خدمات این مجموعه توسط تعمیرکاران ماهر و متخصص انجام می ‌گیرد. خوشبختانه با فعالیت تعمیرگاه تهران گیربکس نگرانی صاحبان خودروهای ام جی رفع شده و تعمیر جعبه دنده اتوماتیک خودرویشان توسط افراد حرفه‌ای و کاربلد انجام می ‌گیرد.

خدمات تهران گیربکس برای تعمیر گیربکس ام جی

 تنها با مراجعه به مرکز تخصصی گیربکس می توان از بروز آسیب بیشتر به گیربکس جلوگیری کرد.

تهران گیربکس یکی از معتبرترین مراکز تخصصی تعمیر گیربکس در تهران است که به راحتی و بدون مشکل تمامی ایرادات این قسمت از خودرویتان را رفع می کند و با حداقل هزینه و به صورت ضمانتی خدمات خود را عرضه خواهد کرد .

خدمات تعمیرگاه تهران گیربکس

مزایای تعمیر گیربکس ام جی در تهران گیربکس

مزایای تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران گیربکس

درباره خودرو ام جی

ام جی اصیل ترین برند در میان خودروسازان چینی بوده که ۹۰ سال قبل در انگلیس بنا نهاده شد. این شرکت نتوانست از بحران‌های اقتصادی انگلستان جان سالم به در ببرد و بارها میان کمپانی های مختلف انگلیسی و چینی دست به دست شد. به گفته کارشناسان دوران پیشرفته و طلایی ام جی مربوط به دهه 50 و 60 میلادی است که با عرضه خودروهای دو نفره و سبک توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد.

 برند ام جی تقریباً تا ۲۰۰۶ فروش بسیار پایینی داشت. اولین محصول این برند که وارد بازار جهانی شد ام جی ۵۵۰ بود و پس از آن ام ۶ روانه بازار شد. پس از تولید خودرو کراس اوور ام جی GS و هاچ بک ام جی ۳ و سدان ام جی ۶ خودروی جدید به نام ام جی GT در سبد تولید برند ام جی دیده می ‌شود. خودرو ام جی ۳۶۰ که به تازگی در تبریز مونتاژ می ‌شود نیز یکی از تولیدات جذاب مربوط به زیر دسته این برند است، اما در چین این خودرو با برند سایک موتورز عرضه می شود .

خودروهای ام جی اکنون به یکی از محبوب ترین و مشهور ترین برندها در میان خودروهای چینی تبدیل شده اند. در ایران نیز نمایندگی های مختلفی دارد و مدل های متنوعی از خودروهای این برند در بازار ایران مونتاژمی شود. ام جی در محصولات خود از قطعاتی درجه یک با ساختاری مهندسی شده و جذاب استفاده کرده است که تا الان توانسته افراد زیادی را مجذوب خود کند و فروش بالایی داشته باشد. در ابتدا خودروهای ام جی به صورت دستی عمل می ‌کردند اما با پیشرفت صنعت خودروسازی محصولات این برند نیز به اتوماتیک تبدیل شدند و کار را برای راننده آسانتر کرده اند. در این مطلب قصد داریم به بررسی تعمیر گیربکس ام جی و نکات لازم در ارتباط با آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

اهمیت گیربکس اتوماتیک ام جی

گیربکس اتوماتیک ام جی

قبل از بررسی تعمیر گیربکس اتوماتیک ام جی و مشکلات آن کمی با اهمیت این قطعه در خودروهای این برند آشنا شویم. گیربکس یا همان جعبه دنده اتوماتیک ام جی از یک سیستم کامپیوتری و مکانیکی پیچیده ساخته شده است که نیروی تولیدی موتور را به چرخ های خودرو منتقل می کند. سیستم جعبه‌ دنده به دلیل گرما تولید شده و اصطکاک ایجاد شده توسط  اجزای مختلف تشکیل دهنده آن پس از گذشت مدتی در مقایسه با دیگر قطعات خودرو دچار فرسودگی و سایش خواهد شد، به همین دلیل است که یکی از مهم ترین و سخت ترین قسمت های خودرو ام جی به حساب می آید.

 آگاهی پیدا کردن از مشکلات مختلف جعبه دنده و نگهداری اصولی از آن به افزایش طول عمر این قطعه کمک بسیار زیادی می‌ کند و به علاوه موجب عملکرد بهتر آن خواهد شد. از طرف دیگر با مراقبت های مداوم از آن، از تعمیرات پرهزینه این قطعه حیاتی نیز جلوگیری می کنید.

 در صورت بی ‌توجهی به گیربکس خودرویتان و یا اینکه مشکلات آن را با کمک تعمیرکارهایی ماهر رفع نکنید دیگر قسمت های خودرو نیز دچار مشکل می ‌شوند و آسیب خواهند دید. ام‌ جی هم از این قاعده مستثنا نیست و خراب می شود و مانند هر خودروی دیگری در طول سالها استفاده از آن دچار مشکل خواهد شد. حتی در جدیدترین محصولات ام جی نیز مشکلاتی دیده شده است. اکثر این مشکلات به این دلیل است که ممکن است کمپانی سازنده قبل از عرضه خودرو به بازار به اندازه کافی آن را آزمایش نکرده است. اگر عملکرد و طول عمر گیربکس خودرویتان اهمیت دارد، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مشکلات گیربکس اتوماتیک ام جی

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

در صورت مشکل پیدا کردن گیربکس اتوماتیک ام جی عملکرد آن نیز دچار مشکل می شود. در ادامه ۵ مورد از علایم و نشانه های خراب شدن این قطعه را بررسی می ‌کنیم که تحت هیچ شرایطی نباید نسبت به آنها بی توجه باشید :

روشن بودن چراغ هشدار خودرو

چراغ اخطار ام جی اولین علامتی است که نشان دهنده مشکل داشتن جعبه دنده خودرویتان است. ابتدا روشن شدن این چراغ ها مشکلات مکانیکی مختلفی را نشان می دهد که می‌توانند در تشخیص اولیه مشکل جعبه دنده ام جی کمک کننده باشد.

در گیربکس ام جی چندین سنسور و حسگر نصب شده است که به کامپیوتر خودرو سیگنال می ‌دهند. اگر این سنسورها هرگونه فعالیت غیرعادی را تشخیص دهند بلافاصله به کامپیوتر خودرو اطلاع می دهند اما گاهی اوقات مشاهده شده که این حسگرها نیز دچار مشکل شده‌اند و سیگنالهای اشتباهی را ارسال کرده اند، بنابراین حتماً به روشن شدن چراغ هشدار خودرویتان توجه داشته باشید و سریعا نسبت به تعمیر گیربکس ام جی mg اقدام کنید.

احساس کردن لرزش در خودرو

اگر گیربکس اتوماتیک ام جی هنگام تغییر از یک دنده به دنده دیگر به صورت روان عمل نمی کند نشان از مشکل داشتن آن است. این نشانه ممکن است در ابتدا چندان مهم نباشد اما بهتر است در همان اول به آن توجه کنید زیرا با گذشت زمان مشکل آن بیشتر خواهد شد و به دیگر اجزای خودرو نیز آسیب وارد می کند. در صورت عدم توجه به این علایم چرخ  دنده های خودرویتان آسیب می بینند و رانندگی را سخت خواهند کرد.

استشمام بوی سوختگی

استشمام بو سوزش و یا هرگونه بو غیرعادی دیگر می ‌تواند ناشی از مشکل داشتن جعبه دنده ام جی باشد که به کیفیت و اندازه روغن گیربکس ارتباط دارد. در حالت کلی استشمام بوی سوختگی به شما نشان می ‌دهد که اجزای جعبه ‌دنده به درستی روغن کاری نشده اند. جعبه دنده ام جی برای عملکرد خوب و داشتن دمای مناسب به روغن نیاز دارد. اگر این روغن به اندازه کافی نباشد موجب به وجود آمدن اصطکاک میان قطعات مختلف جعبه دنده شده و بیش از حد گرم می شود، به همین علت بوی سوختگی را احساس خواهید کرد.

سر و صدا کردن ماشین در حالت خلاص

اگر خودرو ام جی در حالت خلاص صدا تولید کرد، نشان از مشکل داشتن گیربکس آن است. گاهی اوقات این مشکل با تعویض روغن برطرف می ‌شود، اما اگر با انجام دادن این کار باز هم در حالت خلاص صدا شنیدید بدانید که قطعات گیربکس خودرو فرسوده شده‌اند. به همین ترتیب باید حتماً خودرویتان را به یک تعمیرگاه تخصصی تعمیرگیربکس ام جی mg ببرید تا تعمیرکاران حرفه ای این مشکل را رفع کنند.

 چرا باید مشکلات و تعمیر گیربکس ام جی را جدی بگیریم؟

اولین پاسخ این سوال این است که تعویض جعبه دنده پرهزینه است. اگر احساس کردید که جعبه دنده اتوماتیک خودرو ام جی شما عملکرد مناسبی ندارد و مشکل پیدا کرده است بهتر است قبل از آسیب دیدن به طور جدی آن را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید. اگر نسبت به آن بی توجه باشید باید هزینه زیادی را جهت تعویض قطعات و یا کل گیربکس پرداخت کنید.

دومین دلیل این است که رانندگی برایتان غیرممکن می ‌شود زیرا جعبه دنده است که به خودرو اجازه حرکت می ‌دهد. اگر این قطعه آسیب ببیند و آن را حل نکنید خودرو به طور جدی آسیب خواهد دید و ممکن است برای مدت‌های طولانی نتوانید رانندگی کنید.

مورد سوم اینکه خودرویتان شتاب کمتری خواهد داشت. در صورت عدم توجه به مشکلات جعبه دنده خودرو دیگر قسمت‌های آن نیز دچار آسیب و فرسودگی خواهد شد و از این رو نمی‌توانند شتاب مناسبی داشته باشد رانندگی را مشکل می کند.

انجام سرویس های دوره ای گیربکس ام جی

یکی از راه های جلوگیری از خراب شدن و آسیب دیدن جعبه دنده و دیگر قطعات خودرو انجام سرویس های دوره ای است. طبق توصیه کمپانی های سازنده خودرو این عمل باید باتوجه به  کارکرد خودرو صورت بگیرد. رانندگی اصولی تعویض به موقع گیربکس، شستشو یا تعویض فیلتر، انجام مرتب سرویس های دوره ای موجب افزایش طول عمر این قطعه خواهد شد.

 یکی از کارهایی که در سرویس گیربکس ام جی انجام می ‌گیرد تعویض روغن است زیرا روغن گیربکس هم مانند روغن موتور با گذشت زمان کارایی خود را از دست می ‌دهد و عمر گیربکس را کاهش خواهد داد. به همین دلیل میزان آن در مخزن اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل بهتر است ابتدا جعبه دنده ام جی را بررسی و سپس در صورت لزوم روغن آن را تعویض کنید. به این ترتیب از هزینه‌های زیاد تعمیر آن جلوگیری خواهد شد.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس بایک

تعمیر گیربکس بسترن

تعمیر گیربکس بی وای دی

تعمیر گیربکس چانگان

تعمیر گیربکس خودرو چینی

تعمیر گیربکس دانگ فنگ

تعمیر گیربکس گریت وال

تعمیر گیربکس هاوال

تعمیر گیربکس هایما

تعمیر گیربکس هن تنگ

میلاد سرلک

میلاد سرلک هستم. مهندسی مکانیک خوندم و بیش از 16 سال سابقه تعمیر گیربکس خودرو دارم. 10 سالی هست که به صورت تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای خارجی و ایرانی رو انجام میدم. هدفم اینه که تمامی تجارب شخصی، اطلاعات فنی و نکات مهم انواع گیربکس های اتوماتیک رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم

دیدگاهتان را بنویسید