تعمیر گیربکس ام وی ام x33

تعمیر گیربکس ام وی ام x33 در تعمیرگاه تخصصی گیربکس X33 دنده ای و اتوماتیک

تعمیر گیربکس ام وی ام x33 در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات ام وی ام x33 با کمترین هزینه به انجام می رسد. تعمیرگاه تهران گیربکس با بیش از ده ها سال تجربه در زمینه خدمات و تعمیرات و تامین قطعه انواع گیربکس اتومات در تهران است. تهران گیربکس تعمیر گیربکس ام وی ام x33 اتوماتیک را به وسیله تعمیرکاران حرفه ای انجام می دهد.

اقدامات لازم جهت نگهداری گیربکس اتوماتیک و دنده ای ام وی ام و انواع خرابی ها و مشکل گیربکس ام وی ام x33s و هزینه تعمیر گیربکس x33 از جمله مواردی هستند که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد.

معرفی خودرو ام وی ام x33

خودروی MVM X33 یکی از محصولات شرکت مدیران خودرو است که در سگمنت کراس اورهای شهری قرار دارد. حجم موتور این کراس اور زیبا 2000 سی سی بوده و قدرتی معادل 136 اسب بخار تولید می کند. موتور چهار سیلندر ام وی ام x33 می تواند گشتاوری در دامنه 4300 تا 4500 را تولید کند و حداکثر سرعت این کراس اور شهری به 185 کیلومتر در ساعت می رسد.

گیربکس اتومات ام وی ام x33 از نوع پیشرفته CVT است که در دیگر کمپانی های خودروشازی پیشرفته در دنیا نیز به کار گرفته می شود. این گیربکس پیشرفته ضمن ارائه سواری راحتتر و نرم تر قدرت کافی برای تردد های شهری و جاده ای را برای خودرو فراهم می کند و هزینه های تعمیر و نگهداری و مصرف سوخت پایینتری را نیز برای مصرف کننده به ارمغان می آورد.

5 نکته مهم برای مراقبت از گیربکس اتومات ام وی ام x33

 • روغن گیربکس را به موقع تعویض کنید. این اولین و مهمترین توصیه برای مراقبت از هر دستگاه یا گیربکس اتومات دیگری نیز می باشد. گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 تجیهز بسیار حساسی بوده و می بایست همواره از روغن سالم استفاده کند پس ضروری است که راس کیلومتر مشخص شده توسط کمپانی نسبت تعویض روغن گیربکس ام وی ام x33 اقدام نمایید. توضیحات بیشتر در این خصوص در ادامه مقاله خواهد آمد.
 • از قطعات اصلی استفاده کنید: چه هنگام تعویض روغن و فیلتر روغن و چه هنگام تعمیرات به یاد داشته باشید که از روغن و قطعات اصلی استفاده کنید. قطعات مشابه یا فیک یا قطعات دیگ خودروها در نهایت راندمان و عمر کاری گیربکس اتومات ام وی ام x33 را کاهش خواهد داد.
 • علائم هشدار دهنده را جدی بگیرید: در صورتی که هر گونه علامت یا نشانه ای مشاهده کردید که نشان از خرابی گیربکس اتوماتیک بود حتی اگر این نشانه پس از مدت کوتاهی بر طرف شد حتما به تعمیرگاه گیربکس اتومات ام وی ام x33 مراجعه کنید. در ادامه مقاله نشانه ها و علائم خرابی گیربکس ام وی ام x33 با جزئیات بیشتر شرح داده خواهد شد.
 • رانندگی مناسب برای کاهش خرابی ها: نوع رانندگی شما می تواند فشار وارده بر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 را مشخص کند پس بهتر است با رانندگی مناسب که جزئیات آن در ادامه خواهد آمد به افزایش طول عمر گیربکس اتومات ام وی ام x33 اقدام نمایید.
 • بازدید ظاهری از گیربکس: بازدید ظاهری از گیربکس همچنین چک کردن دمای گیربکس و سطح روغن آن در صورتی که هیچ علامتی از خرابی گیربکس وجود نداشته باشد می تواند باعث پیش گیری از خرابی های آتی شود.

تعویض روغن گیربکس ام وی ام x33

نکته اول در خصوص تعویض روغ گیربکس ام وی ام x33 زمان تعویض روغن می باشد. زمان تعویض روغن معمولا از سوی کمپانی سازنده اعلام می گردد که در خصوص ام وی ام x33 معمولا بین 35 تا 45 هزار کیلومتر تعیین می گردد. به یاد داشته باشید حتما زمان دقیق را از روی کاتالوگ خودرو برداشت کنید. اما گاهی اوقام ممکن است پیش از رسیدن موعد مقرر در کاتالوگ نیاز به تعویض روغن گیربکس ام وی ام x33 داشته باشید. در ادامه برخی از این موارد را ذکر می کنیم:

 • در هنگام تعویض گیربکس: اگر به هر دلیلی گیربکس اتومات شما نیاز به تعمیر داشته باشد ممکن است روغن گیربکس آسیب دیده باشد. لذا ضروری است که مکانیک گیربکس اتومات ام وی ام x33 بخواهید که کیفیت روغن گیربکس را تست کند. روغن مناسب به رنگ قرمز و با لزجت مناسب است. اما روغنی که فاسد شده باشد به رنگ سیاه متمایل شده و یا لزجت خود را از دست می دهد. دلیل دیگری که در هنگام تعمیر گیربکس اتومات ام وی ام x33 نیاز به تعویض روغن را ضروری می کند نوع خرابی ایجاد شده در گیربکس اتومات ام وی ام x33 می باشد. در مواقعی که خرابی به سایش چرخدنده ها یا قطعات دیگر داخل گیربکس منجر شود این احتمال وجود دارد که ذرات بسیار ریز براده وارد روغن گیربکس شوند و کیفیت روغن را پایین بیاورند. در این مواقع حتی اگر شکل ظاهری روغن نیز مناسب بوده و رنگ قرمز روشن داشت و حتی اگر لزجت روغن نیز تغییر نکرده بود بهتر است روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 را تعویض کنید. به یاد داشه باشید وجود فیلتر در این موارد نباید دلخوشی خاصی به شما بدهد. برخی تعمیرکاران کم تجربه ممکن است به شما پیشنهاد کنند که از همین روغن استفاده کنید چرا که اگر آلودگی در داخل روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 وجود داشته باشد توسط فیلتر روغن گیربکس بر طرف خواهد شد. اما در این مورد خاص آلودگی مملو از ذرات ریز براده است که برعکس ممکن است این ذرات ریز به صفحات مش فیلتر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 آسیب وارد کنند و هم راه با جریان روغن به دیگر قطعات گیربکس نیز ورود کرده و تعمیرات متعددی را به صورت بالقووه برای گیربکس اتومات خودرو شما سبب شوند.
 • فاسد شدن روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33: هر چند کاهش کیفیت روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 می تواند دلایل متعددی داشته باشد اما دو دلیل عمده که منجر به فساد روغن گیربکس می شود نخست دمای بیش از حد گیربکس است. با افزایش دما طول عمر روغن گیربکس به شدت کاهش پیدا می کند. اگر به هر دلیل گیربکس تحت فشار باشد و یا اینکه سیستم خنک کاری روغن گیربکس اتومات معیوب باشد دمای گیربکس بیش از حد مجاز افزایش پیدا می کند و ممکن است منجر به فساد روغن گیربکس شود. دلیل دوم نیز به کیفیت پایین روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 مربوط می شود البته اگر از روغن استاندارد توصیه شده توسط کمپانی استفاده کنید قطعا این روغن می بایست مطابق با کیلومتر اعلام شده کار کند اما اگر از روغن بی کیفیت یا فیک استفاده شده باشد احتمال فساد زودتر از موعد وجود دارد.
 • رانندگی نامناسب: در زمانی که فشار مضاعف بر گیربکس وارد آید این احتمال وجود دارد که روغن گیربکس پیش از موعد مقرر فاسد گردد. در واقع هر گونه فشار اضافه بر گیربکس طول عمر روغن گیربکس و حتی طول عمر دیگر قطعات گیربکس را نیز کاهش خواهد داد.
 • سر رسید زمان: هر چند توسط کمپانی و توسط تعمیرکاران زمان تعویض روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 را بر اساس کیلومتر طی شده می سنجند اما اگر زمانی طولانی از تعویض روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 گذشته باشد باید روغن مذکور تعویض گردد. این زمان نیز توسط کمپانی سازنده و یا بر اساس کیفیت روغن مورد استفاده مشخص می شود اما به طور معمول هر 15 هزار کیلومتر معادل یک سال در نظر گرفته می شود یعنی اگر طول عمر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 در خودرو شما 45 هزار کیلومتر در نظر گرفته شده باشد این مسافت معادل سه سال است و شما حتی اگر در طی سه سال مصافت کمتری را نیز طی کرده باشید باید روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 را تعویض کنید.

تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33

فیلتر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 قطعه بسیار حساسی است که کیفیت ورود روغن سالم و تمیز به قطعات مختلف گیربکس اتومات ام وی ام x33 را تضمین می کند. اگر فیلتر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 دچار ایراد شده باشد در صورت وجود کوچکترین آلودگی در روغن گیربکس این آلودگی همراه با جریان روغن در مجاری مختلف و قطعات مختلف جریان پیدا می کند و ممکن است با ورود به قطعات حساس مانند شیر برقی ها یا سوپاپ ها این قطعات را دچار ایراد کند. به همین دلیل است که توجه به فیلتر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 اهمیت زیادی دارد. اما چه زمانی باید فیلتر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 را تعویض کرد؟

توصیه تعمیرکاران کارکشته مجموعه تهران گیربکس این است که هر بار که روغن گیربکس اتومات خودرو خود را تعویض می کنید بدون توجه به ساعت کارکرد خودرو فیلتر روغن را نیز تعویض کنید. البته معمولا توسط سازنده برای تعویض فیلتر روغن نیز بنا به استانداردهای متداول کیلومتر خاصی را مشخص می کنند اما اگر بر همین مبنای تعویض روغن عمل کنید هم نیازی به ثبت کیلومتر استفاده شده فیلتر روغن ندارید و هم اطمینان بیشتری از کیفیت روغن  گیربکس خودرو خود خواهید داشت.

تعویض یا سرویس فیلتر روغن گیربکس؟

برخی تعمیرکاران توصیه می کنند که در هنگام تعویض روغن گیربکس به جای تعویض فیلتر روغن آن را سرویس کنید . با اسپری های مختلف یا فشار هوا و یا حتی آب سعی در تمیز کردن فیلتر روغن گیربکس دارند. باید بدانید که این عملیات نه تنها منجر به تمیز شدن فیلتر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 نمی گردد بلکه حتی ممکن است ذرات ریزی که در داخل فیلتر گیر کرده اند با فشار هوا از فیلتر عبور کرده و روزنه ای به اندازه قطر خارجی خود ایجاد کنند که در صورت استفاد مجدد از فیلتر روغن این روزنه مسیر عبور ذرات آلودگی قرار بگیرد. اگر می خواهید از کیفیت روغن گیربکس اتومات خودرو خود همواره اطمینان داشته باشید پیشنهاد می کنیم که به جای این رفتار نا مناسب و غیر حرفه ای همانطور که ذکر شد در هر بار تعویض روغن گیربکس حتما فیلتر روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 را نیز تعویض کنید.

علائم هشدار دهنده گیربکس اتومات ام وی ام x33

 • روشن شدن چراغ چک گیربکس: روشن شدن چراغ چک گیربکس قطعا نشانه بروز ایرادی در قطعات داخلی گیربکس اتومات ام وی ام x33 به شمار می رود حتی اگر چراغ چک گیربکس اتومات خودرو شما به صورت موقت روشن می شود و پس از مدتی خاموش می شود نباید این نشانه را نادیده بگیرید. ابتدا دقت کنید که در چه مواقعی معمولا چراغ چک روشن می شود. گاهی ممکن است در ابتدای حرکت و در زمانی که هنوز موتور و گیربکس سرد هستند چراغ چک روشن شود و یا در حین حرکت و در دنده خاصی این اتفاق رخ دهد و یا اینکه پس از طی مسافت طولانی و هنگامی که فشار زیادی بر گیربکس وارد آمده باشد. در همه این موارد پس از مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات ام وی ام x33 با توصیف شرایط نسبت به عیب یابی گیربکس خودرو خود اقدام کنید. مجموعه تهران گیربکس با بهرمندی از متخصصی کارکشته می تواند بهترین انتخاب برای تعمیر تضمینی و با کمترین هزینه بشمار آید.
 • روشن شدن چراغ چرخدنده پشت آمپر که نشان دهنده خرابی گیربکس هست
 • تقه زدن گیربکس اتومات: اگر ملاحظه می کنید که در شرایط خاصی گیربکس اتومات خودرو شما صدا یا لرزش های متعدد دارد یا به اصطلاح تقه می زند این مشکل می تواند به علت خرابی شیر برقی ها یا نامیزان بودن چرخ دنده ها و قطعات متحرک داخل گیربکس باشد.
 • صدای زوزه گیربکس اتومات ام وی ام x33: در برخی مواقع حس می کنید که همزمان با فشردن پدال گاز صدای زوزه مانند از گیربکس اتومات ام وی ام x33 بلند می شود. این صدا را جدی بگیرید و برای مشخص شدن علت اصلی آن به تعمیرگاه مراجعه کنید.
 • عدم کشش مطلوب خودرو یکی از نشانه های خرابی گیربکس خودرو است.
 • کاهش سطح روغن: بهتر است از هر از چند گاهی شخصا یا توسط مکانیک از سطح روغن گیربکس اتومات خودرو خود بازدید به عمل اورید و در صورت کاهش سطح روغن نسبت به فلو کردن سطح روغن اقدام کنید اما به یاد داشته باشید اگر کاهش سطح روغن گیربکس بی دلیل رخ داده و مجدا تکرار شود ممکن است نشانه نشتی و یا کارکرد تحت فشار گیربکس باشد که همه این موارد می بایست توسط تعمیرکار تخصصی گیربکس اتومات ام وی ام x33 مورد بررسی واقع شود.
 • گاز هرز خوردن گیرکس ام وی ام x33: اگر خودرو متناسب با فشاری که به پدال گاز وارد می کنید شتاب و سرعت نمی گیرد به این وضعیت گاز هرز خوردن خودرو گفته می شود که نشانی خرابی در صفحه کلاچ یا دیگر قطعات گیربکس است.
 • خرابی بلبیرینگ های داخلی گیربکس که سر و ته شفت های ورودی و خروجی قرار دارند. که باعث زوزه شدید یا صدای خرخر می شود که از ابتدای حرکت تا لحظه سکون دارد تا سرعت 40 یا 50 کیلومتر در ساعت به چشم می آید و بعد از آن قطع میشود یا کمتر میشود.
 • در خودروهای X33 قدیم اتومات در ابتدای صبح زمانی که ماشین سرد است به مدت 10 تا 15 دقیقه ماشین حرکتی ندارد و باید داغ شود بعد حرکت کند، که دلیلش خرابی ولو بادی یا همان ساعتی گیربکس است.
 • دمای بیش از حد گیربکس ام وی ام x33: دمای بیش از حد می تواند خرابی های متعدد در قسمتهای مختلف گیربکس را موجب شده و یا حتی به فساد روغن گیربکس بیانجامد. همچنین ممکن است منجر به قفل شدن گیربکس شود.
 • گیر کردن دنده: در برخی موارد دنده گیربکس اتومات ام وی ام x33 در حالت خاصی قفل می شود و به سختی می توان وضعیت دنده را تعویض کرد. در این مواقع حتما باید به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات ام وی ام x33 مراجعه کنید.

رانندگی صحیح جهت افزایش طول عمر گیربکس اتومات ام وی ام x33

نخست آنکه از حرکات پر شتاب و مارپیچ خودداری کنید. هر گونه حرکات پر شتاب می تواند در نهایت به اعمال فشار مضاعف به گیربکس اتومات منجر شود. در ثانی حمل بار اضافی یا بکسل کردن خودروهای دیگر و یا حرکت در مسیرهای سر بالایی و پر پیچ و خم اگر با سرعت بالا یا تغییر سرعت متعدد همراه باشد فشار زیادی را به گیربکس وارد خواهد آورد. جهت افزایش طول عمر گیربکس اتومات ام وی ام x33 بهتر است تا حد امکان با سرعت متعادل و با کمترین تغییرات سرعت به مسیر خود ادامه دهید.

بازدید ظاهری گیربکس اتومات ام وی ام x33

بازدید ظاهری از دو منظر می تواند مفید باشد. نخست انکه اگر گیربکس اتومات شما دچار نشتی روغن شده باشد با بازدید ظاهری ممکن است بتوانید به این نشتی پی ببرید و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

همچنین بازدی ظاهری می تواند شل بودن اتصلات گیربکس را نیز مشخص کند. بهتر است بازدید ظاهری گیربکس اتومات ام وی ام x33 توسط تعمیرکار مجاز به انجام برسد.

هزینه تعمیر گیربکس اتومات ام وی ام x33

هزینه تعمیر گیربکس اتومات ام وی ام x33 بسته به نوع خرابی و زمان و قطعاتی که برای رفع آن باید به کار بست متفاوت است. مجموعه تهران گیربکس افتخار دارد که بهترین خدمات را با استفاده از قطعات با کیفیت اصلی به مشتریان خود ارائه دهد. بهرمندی از کارشناسان اموزش دیده و زبده در امر تعمیر تخصصی گیربکس اتومات ام وی ام x33 از دیگر مزایای مجموعه تهران گیربکس به شمار می رود.

تعمیرات اضطراری گیربکس اتومات ام وی ام x33

اگر گیربکس اتومات شما قفل کرد و نتوانستید به حرکت ادامه دهید یا به هر دلیلی دیگری نیاز به تعمیر اضطراری گیربکس تومات خودرو خود داشتید و امکان مراجعه به تعمیرگاه نبود به توصیه های زیر عمل کنید ممکن است با انجام اقدامات زیر مشکل موقتا بر طرف شود:

 • خودرو را خاموش کنید.
 • پس از سی ثانیه در حالی که دنده در وضعیت خلاص قرار دارد و بدون اینکه هیچ دکمه یا پدالی را فشار دهید خودرو را به مدت سی ثانیه روشن بگذارید.
 • عملیات روشن و خاموش کردن خودرو مطابق شکل ذکر شده را سه مرتبه دیگر تکرار کنید.
 • خودرو را روشن کنید و به آرامی حرکت کنید.
 • اگر حس می کنید که فشار زیادی بر خودرو وارد امده و مطافتی طولانی را طی کرده است و گیربکس قفل شده است خودرو به مدل دو ساعت خاموش رها کنید تا دمای گیربکس به دمای محیط برسد سپس خودرو را روشن کرده و حرکت کنید.

سوالات متداول تعمیر گیربکس ام وی ام x33

آیا در ام وی ام x33 روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد نه تنها روغن گیربکس اتومات ام وی ام x33 نیاز به تعویض دارد بلکه تعویض روغن گیربکس ام وی ام x33 مهمترین اقدام در جهت افزایش طول عمر این تجهیز به شمار می رود.

آیا انجام سرویس‌های دوره‌ای گیربکس زمان بندی خاصی دارد ؟

زمان بندی سرویسهای دوره ای در کاتالوگ خودرو ذکر شده است. علاوه بر مسفات طی شده باید حداکثر طول زمان را نیز در نظر گرفت چرا که ممکن است با وجود نرسیدن به حد مسافت انجام یک سرویس به علت طولانی شدن زمان کارکرد باید سرویس مورد نظر به انجام برسد. علی الخصوص تعویض روغن گیربکس ام وی ام x33 مشمول این وضع خواهد بود.

مهمترین علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 چیست ؟

خراب شدن هر یک از قطعات داخلی گیربکس اتومات ام وی ام x33 مانند اهرم یا چرخدنده ها و یا شیربرقی ها و سوپاپهای گیربکس ممکن است منجر به تقه زدن گیربکس اتومات ام وی ام x33 شود.

چرا گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 زوزه می‌کشد ؟

هر گونه فشار مضاعف بر چرخ دنده ها می تواند منجر به ایجاد صدای زوزه کشیدن در گیربکس شود. البته کاهش سطح روغن نیز از دلایل مهم زوزه کشیدن گیربکس اتومات ام وی ام x33 به شمار می رود.

مهمترین دلیل هزر گاز خوردن گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 چیست ؟

هر گونه ایراد در سیستم روغن در هنگام انقال روغن به صفحه کلاچ یا سایش در کلاچ می تواند به گاز هرز خوردن منجر شود.

معنی خلاص شدن در گیربکس اتوماتیک چیست؟

خلاص شدن در اصطلاح به وضعیتی گفته می شود که دنده در وضعیت مد نظر راننده ثابت نمی ماند و خودرو در حالت خلاص قرار می گیرد.

وقوع حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 در دنده 3 چه معنایی دارد ؟

به قفل شدن گیربکس در دنده سه حالت اضطراری دنده 3 گفته می شود که در گیربکس ام وی ام x33 نیز امکان وقوع دارد.

چرا دنده در حالت پارک گیر میکند؟

خراب شدن سلکتور یا اشکال در سیستم روغن و شیر برقی و سوپاپ مربوط به دنده پارک ممکن است به این وضعیت منجر شود .

چرا ام وی ام x33 من هنگام حرکت دارای لرزش است ؟

شل شدن اتصالات علی الخصوص پس از هر بار تعمیر در صورتی که از تعمیرگاه مجاز گیربکس ام وی ام x33 استفاده نکرده باشید و یا خرابی در قطعات مختلف و آنبالانس شدن قطعات متحرک داخل گیربکس دلایل لرزش گیربکس ام وی ام x33 به شمار می روند.

آیا  موضوع تعویض روغن در گیربکس‌ هیبریدی هم مانند گیربکس های اتوماتیک ام وی ام x33 وجود دارد ؟

تعویض روغن در همه گیربکس های هیبریدی و اتوماتیک امری ضروری است در خودروهای هیبریدی نیز مانند ام وی ام x33 می بایست روغن گیربکس در زمان مشخص شده تعویض گردد.

دیدگاهتان را بنویسید