تعمیر گیربکس جک j4

تعمیرگاه تخصصی گیربکس جک j4

تعمیر گیربکس جک j4 در تعمیرگاه تهران گیربکس که به عنوان تعمیرگاه تخصصی این خودرو شناخته می شود انجام می شود.

چنانچه عملکرد گیربکس شما تغییر کرده است یا دچار خرابی شده است کافی است با ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان خرابی گیربکس جک j4 شما را تعیین کنیم و به صورت حرفه ای مشکل آنرا تعمیر کنیم.

خدمات و مزایای تهران گیربکس برای گیربکس جک j4

خدمات تعمیرگاه تهران گیربکس

کیفیت بالا قطعات به کار رفته در تعمیر گیربکس جک j4 و عیب یابی دقیق توسط کارشناسان با تجربه در زمینه تعمیر گیربکس جک j4 از جمله مزایای مجموعه تعمیرگاهی تهران گیربکس به شمار می رود.

مزایای تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران گیربکس

در این مقاله با رفع عیب اضطراری و هزینه تعمیر گیربکس جک j4 و اصول نگهداری گیربکس اتومات جک j4 آشنا می شوید.

جک j4 خودرو زیبا مدرن و ارزان

در سال 97 و پس از تولید جک j3 و جک j5 شرکت کرمان موتور تولید جک j4 را آغاز کرد. این خودرو که در سال 2013 رونمایی شده به عنوان یک سدان ارزان قیمت طرفداران بسیار یافت. مخصوصا سری جدید جک j4 که در سال 1401 با امکانات بیشتر تولید گردید با امکانات بیشتر مانند ترمز عقب دیسکی و چراغ روز و نشانگر دنده رقابت خوبی را با خودروهای هم رده خود پیدا کرده است. گیربکس نصب شده با نام پانچ ساخت چین از نوع سی وی تی است.

اصول نگهداری گیربکس اتومات جک j4

اگر می خواهید گیربکس اتومات جک j4 شما طول عمر بیشتری داشته باشد می بایست اصول نگهداری صحیح آن را به موقع و به درستی به انجام برسانید. در این مقاله مهمترین و تاثیر گذار ترین اصول نگهداری گیربکس اتومات جک j4 از منظر تعمیرکاران با تجربه این گیربکس تشریح می گردد:

 • تعویض روغن گیربکس اتومات جک j4: روغن در گیربکس اتومات جک j4 نقشی حیاتی داشته و تعویض به موقع ان می تواند از بسیاری از خرابی های احتمالی جلوگیری کند. در عین حال تاخیر در تعویض روغن گیربکس و کار کردن گیربکس اتومات جک j4 با روغن فاسد نه تنها عملکرد گیربکس اتومات جک j4 را دچار اختلال می کند بلکه قطعات مختلف آن نیز به مرور زمان آسیب خواهند دید.
 • عدم بکسل کردن و فشار مضاعف بر گیربکس اتومات جک j4: بکسل کردن خودروهای سنگین در مسیرهای پر پیچ و خم مخصوصا اگر با سرعت و شتاب بالا صورت بگیرد می توان فشاری بیش از فشار طراحی را بر گیربکس اتومات جک j4 وارد کرده و استهلاک آن را بالا ببرید.
 • تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات جک j4: روغن گیربکس از دو جهت می توان مشکل آفرین شود. نخست اینکه روغن فاسد شده باشد و دوم اینکه روغن کثیف باشد. فیلتر روغن مورد دوم را برطرف می کند و با جد سازی ذرات و املاح احتمالی موجود در روغن گیربکس سبب می شود روغن تمیز و سالم در گیربکس اتومات جک j4 به کار گرفته شود.
 • پیگیری علائم هشدار دهنده گیربکس اتومات جک j4: در صورتی که یکی از علائم هشدار دهنده برای گیربکس اتومات جک j4 شما پیشامد کرد باید هر چه سریعتر و قبل از گسترش آسیب در قطعات مختلف گیربکس به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات جک j4 مراجعه کنید. عیب یابی دقیق در مجموعه تهران گیربکس می تواند خطر تعمیرات پر هزینه بعدی را کاهش دهد.
 • بازدید دوره ای گیربکس اتومات جک j4: برای انکه گیربکس اتومات خودرو شما از همه نظر چک شود و کوچکترین ایرادات ان مورد بررسی قرار گیرد بهتر است هر از چند گاهی نسبت به بازدید آن اقدام نمایید. معمولا دوره های یک یا سه ماهه برای چک کردن گیربکس اتومات جک j4 در نظر گرفته می شود اما اگر فرصت مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات جک j4 را ندارید لااقل در زمان تعویض روغن موتور خودرو می توانید از تعمیرکار خود درخواست کنید که گیربکس را نیز چک کند. مواردی که در بازدید دوره ای می بایست مورد بررسی قرار گیرند نشتی و سطح روغن گیربکس، کیفیت روغن گیربکس، لرزش یا دمای بیش از حد و صدا آن است.
 • بروزرسانی برنامه کامپیوتری گیربکس اتومات جک j4: هر گاه دریافتید که کمپانی سازنده نسخه جدیدی ار برنامه کامپیوتری گیربکس اتومات جک j4 ارائه کرده است به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات جک j4 مراجعه کرده و بروزرسانی جدید را نصب کنید. پیشنهاد می شود هر گونه اقدامی روی برنامه کامپیوتری گیربکس را تنها در تعمیرگاه مجاز گیربکس اتومات جک j4 به انجام برسانید تا تنظیمات این برنامه به درستی به انجام برسد.
 • رانندگی مناسب برای افزایش طول عمر گیربکس اتومات جک j4: گاهی این سوال پیش می اید که آیا نحوه رانندگی و استفاده شما از خودرو می تواند در طول عمر گیربکس اتومات جک j4 تاثیر گذار باشد؟ گیربکس اتومات جک j4 نیز مانند هر دستگاه دیگری در شرایط پر فشار استهلاک بیشتری خواهد داشت. از جمله شرایط پر فشار برای گیربکس اتومات جک j4 رانندگی با سرعت و شتاب بالاست. مخصوصا تغییرات سرعت و فشردن پیاپی پدال گاز و ترمز می تواند در دراز مدت فشار بسیار زیادی را بر گیربکس اتومات جک j4 وارد سازد.

علائم هشدار دهنده گیربکس اتومات جک j4

مهمترین عواملی که نشان از خرابی قطعه ای در گیربکس اتومات جک j4 دارد به شرح زیر می باشند. باید در نظر داشته باشید که وجود یکی از این علائم می تواند نشانه این باشد که قطعه ای در گیربکس اتومات جک j4 خراب است و سایر قطعات نیز به علت عملکرد نامناسب این قطعه می تواند در معرض خرابی قرار داشته باشد. لذا تصور نکنید که با تحمل ایراد ایجاد شده مشکلی پیش نمیاید بلکه ضروری است برای جلوگیری از صدمات احتمالی به سایر قطعات گیربکس و تشدید ایراد مذکور هر چه سریعتر به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتومات جک j4 مراجعه نمایید.

 • لرزش گیربکس اتومات جک j4: معایب مختلف ممکن است به لرزش گیربکس اتومات جک j4 منجر شوند. از خرابی بلبرینگ ها گرفته تا درگیری چرخ دنده ها و یا حتی خرابی قطعه ای سیکل روغن گیربکس ممکن است دلیل لرزش گیربکس اتومات جک j4 باشند.
 • رعشه موقع ابتدای حرکت، عدم کشش مطلوب، گاز هرز موقع کندن ماشین
 • خلاص شدن کلی ماشین یعنی وقتی در D میگذاریم ماشین بعد از 20 ثانیه درگیر میشود چه عقب چه جلو و درگیری هم هنگام فشار دادن گاز از نوع درگیری خیلی شدید است و با تقه شدید
 • سرعت ماشین وقتی به 30 تا 40 میرسد دور موتور شروع به نوسان میکند. حدود 300 تا 500 دور در دقیقه
 • تقه زدن گیربکس اتومات جک j4: تقه زدن به صدایی گفته می شود که به صورت منقطع اما پیاپی به گوش می رسد. ممکن است تقه زدن در محدوده سرعت خاصی رخ دهد و در سایر بازه های سرعتی رفع گردد. حتی در این صورت نیز تقه زدن علامت هشدار دهنده بسیار جدی تلقی می شود.
 • زوزه کشیدن گیربکس اتومات جک j4: زوزه کشیدن بر خلاف تقه زدن به صدای ممتد گیربکس اتومات جک j4 گفته می شود. هر چند در اغلب موارد زوزه کشیدن خطر کمتری نسبت به تقه زدن گیربکس اتومات جک j4 دارد اما بهتر است علت زوزه کشیدن نیز هر چه زودتر بررسی و رفع شود.
 • در رفتن دنده گیربکس اتومات جک j4: عواملی مانند خرابی سلکتور یا ایراد در سیستم روغن گیربکس می تواند به در رفتن خود به خودی اهرم دنده در گیربکس اتومات جک j4 منجر شوند. بهتر است این ایراد نیز جدی بگیرید تا در صورتی که ایراد از سیستم روغن خودرو است هر چه سریعتر ایراد مذکور شناسایی و برطرف شود.
 • گاز هرز خوردن گیربکس اتومات جک j4: زوزه کشیدن اگر به گیربکس اتومات جک j4 و کلاچ خودرو مربوط باشد ممکن است در سرعتهای بالاتر رخ دهد. به نحوی که با افزایش فشار بر پدال گاز نه تنها سرعت افزایش نمی یابد بلکه با کاهش سرعت نیز مواجه می شوید. اما اگر در حالت سکون و دنده خلاص نیز با این مشکل مواجه هستید می توان مشکل را به موتور خودرو یا پمپ بنزین خودرو مربوط دانست.
 • گیر کردن دنده گیربکس اتومات جک j4: اگر اهرم دنده در وضعیت قبلی خود گیر می کند و تنها با تلاش بیشتر شما تغییر وضعیت دنده امکان پذیر می شود می تواند نشانه بدی باشد از خرابی شیربرقی ها یا سوپاپها سیکل روغن گیربکس و یا نشانه خرابی اهرم دنده باشد که قاعدتا در صورت به تاخیر انداختن تعمیر قطعه مذکور این ایراد به مرور زمان بیشتر و بیشتر می شود تا در نهایت به قفل شدن گیربکس اتومات جک j4 منتهی شود.
 • دمای بیش از حد گیربکس اتومات جک j4: دمای بیش از حد ممکن است نشانه کاهش سطح روغن و یا درگیری بیش از حد چرخ دنده ها و یا حتی ایراد در سیستم خنک کاری باشد. هر یک از معایب مذکور که ایجاد شده باشند می تواند خیلی سریع به سایر قطعات گیربکس اتومات جک j4 آسیب جدی وارد آورند.

هزینه تعمیر گیربکس اتومات جک j4

همانطور که قطعا تا کنون متوجه شده اید انواع مختلفی از آسیبها در قطعات مختلف گیربکس اتومات جک j4 ممکن است رخ داده باشد. اینکه دقیقه چه قطعه ای خراب شده و اینکه آیا این قطعا قابل تعمیر است یا باید تعویض شود معمولا مهمترین بخش برای مشخص کردن قیمت تعمیر گیربکس اتومات جک j4 بوده و لذا تا قبل از مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات جک j4 و کارشناسی دقیق گیربکس نمی توان هزینه تعمیر گیربکس اتومات جک j4 را محاسبه کرد. در مجموعه تهران گیربکس با کاهش سود و عیب یابی دقیق سعی بر این است که حداقل تعمیرات با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت به انجام برسد.

تعمیرات اضطراری در گیربکس اتومات جک j4

تعمیرات اضطراری به این معنی نیست که شما بتوانید بدون نیاز به تعمیرکار و یا حتی با استفاده از تعمیرکار غیر متخصص در زمینه تعمیر گیربکس اتومات جک j4 مشکل گیربکس خودرو خود را رفع کنید. بلکه به این معناست که در شرایط اضطراری که گیربکس اتومات جک j4 شما از کار افتاده است بتوانید با استفاده از راهکارهایی حساب شده اما ساده مشکل گیربکس اتومات جک j4 خود را به طور موقت رفع کنید تا در زمان مقدر به تعمیرگاه مراجعه کنید و عیب اصلی گیربکس را به طور کامل برطرف نمایید. این راهکارها به شرح زیر هستند:

 • ابتدا باید حافظه موقت کامپیوتری گیربکس اتومات جک j4 را پاک کنید تا خطاهای موقت برطرف شوند. بدین منظور بهتر است بست باتری را بردارید.
 • چند دقیقه ای صبر کنید سپس بست باتری را وصل کرده و در حالی که اهرم دنده در وضعیت خلاص قرار دارد بدون فشردن پدال گاز خودرو را به مدت سی ثانیه روشن کنید.
 • خاموش و روشن کردن خودرو را در وضعیت دنده خلاص با فواصل زمانی سی ثانیه ای سه مرتبه تکرار کنید.
 • خودرو را روشن کنید اگر صدای گوش خراش یا لرزش شدیدی حس می کنید خودرو را مجددا خاموش کنید و تنها از جرثقیل برای انتقال خودرو را تعمیرگاه استفاده نمایید. در غیر این صورت می توانید به آهستگی حرکت نمایید.
 • در شرایطی که دمای بیش از حد منجر به قفل شدن گیربکس اتومات جک j4 شده است و یا احتمال می دهید که سطح روغن گیربکس کاهش یافته باشد بهتر است خودرو را به مدت دو ساعت خاموش بگذارید و سپس به آرامی خودرو خود را به تعمیرگاه برسانید.

زمان تعویض روغن گیربکس اتومات جک j4

بسته به مدل دستگاه کمپانی سازنده گیربکس اتومات جک j4 دوره خاصی را برای تعویض روغن در کاتالوگ یا دفترجه راهنما درج کرده است. به طور معمول بین 40 تا 60 هزار کیلومتر را مسافت مورد نیاز برای تعویض روغن در نظر می گیرند. همچنین باید در نظر داشت که ای مسافت معادل 3 تا 5 سال است و اگر این مدت زمان گذشت اما شما مسافت مورد نظر را طی نکرده باشید باز هم نیاز به تعویض روغن گیربکس اتومات جک j4 وجود دارد.

زمان تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات جک j4

برخی تعویض فیلتر روغن را بر اساس کیلومتر می سنجند اما بهترین زمان برای تعویض فیلتر روغن گیربکس همان زمان تعویض روغن آن می باشد. چرا که در صورت فاسد شدن روغن گیربکس اتومات جک j4 احتماب آسیب دیدن فیلتر روغن نیز وجود دارد و لذا برای اطمینان بیشتر بهتر است هر دو در یک زمان تعویض شوند.

سوالات متداول گیربکس اتومات جک j4

گیر کردن گیربکس اتومات جک j4 در دنده سه چه معنایی دارد؟

به این وضعیت حالت اضطراری دنده سه در گیربکس اتومات جک j4 گرفته می شود. وقتی چنین وضعی رخ می دهد ممکن است چرخ دنده های مربوط به دنده سه یا شیربرقی و یا سوپاپهای روغن مربوطه دچار ایراد شده باشند.

خلاصی گیربکس اتومات جک j4 به خرابی چه قسمتی مربوط می شود؟

خلاصی خود به خودی گیربکس اتومات جک j4 می تواند دلایلی مانند خرابی کلاچ یا ایراد در سیستم روغن و یا توربین گیربکس اتومات جک j4 داشته باشد.

تعویض روغن گیربکس اتومات جک j4 چقدر ضروری است؟

اگر در زمانهای معین شده نسبت به تعویض روغن و تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات جک j4 اقدام نکنید ممکن است مشکلات عدیده ای مانند آنبالانس شدن چرخ دنده ها خرابی بلبرینگ ها و خرابی اویل پمپ برای گیربکس اتومات جک j4 شما رخ دهد.

گاز هرز خوردن گیربکس اتومات جک j4 چه دلیلی دارد؟

اگر گیربکس اتومات جک j4 شما گاز هرز می خورد به این معناست که در جای از زنجیره انتقال قدرت از موتور به چرخ ها انفصال حاصل شده است. به عنوان مثال ممکن است کلاچ خودرو به خوبی متصل نشود. این امر نیز ممکن است به دلیل سایش و خرابی خود کلاچ باشد و یا اینکه فشار روغن مناسب برای اتصال آن فراهم نشده باشد.

آیا تعویض روغن گیربکس های هیبریدی نیز مانند گیربکس اتومات جک j4 امری ضروری است؟

عدم تعویض روغن در هر مدل گیربکس اتوماتیک در صورتی که روغن فاسد شده باشد می تواند خطرات بسیاری را بدنبال داشته باشد. لذا حتی در گیربکسهای هیبریدی نیز درست مانند گیربکس اتومات جک j4 می بایست روغن در فواصل زمانی مشخص تعویض شود.

لرزش گیربکس اتومات جک j4 چه دلیلی میتواند داشته باشد؟

اگر گیربکس اتومات جک j4 شما دچار لرزش شده باشد ممکن است اتصالات گیربکس شل شده باشند. همچنین آنبالانسی چرخ دنده ها نیز از دیگر دلایل لرزش در گیربکس اتومات جک j4 به شمار می رود.

آیا زوزه کشیدن گیربکس اتومات جک j4 در سربالایی های تند طبیعی است؟

اگر با سرعت بالا یا بار سنگین سعی کنید سربالایی با شیب تند را پشت سر بگذارید ممکن است صدای خفیف زوزه کشیدن گیربکس اتومات جک j4 را بشنوید در این می تواند طبیعی فر شود اما تغییر این صدا یا افزایش آن قطعا نیاز به بازدید و کارشناسی برای گیربکس اتومات جک j4 در پی دارد.

چطور باید گیر کردن دنده گیربکس اتومات جک j4 در وضعیت دنده پارک را برطرف کنیم؟

اگر مشکل حادی در سیستم ترمز بوجود نیامده باشد ممکن است بتوانید با اقدامات مربوط به تعمیر اضطراری که در این مقاله به آن اشاره شد این مشکل را برطرف نمایید.

سرویسهای تعمیر و نگهداری مهم در گیربکس اتومات جک j4 چه مواردی را شامل می شوند؟

موارد مختلفی برای نگهداری بهتر گیربکس اتومات جک j4 وجود دارد که از ان جمله می توان به تعویض روغن و فیلتر روغن و همچنین بازدید دوره ای گیربکس اتومات جک j4 اشاره کرد.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس جک

تعمیر گیربکس جک j5

تعمیر گیربکس جک s3

تعمیر گیربکس جک s5

دیدگاهتان را بنویسید