تعمیر گیربکس لیفان x60

تعمیر گیربکس لیفان x60 تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات لیفان x60

تعمیر گیربکس لیفان x60 کاملا تخصصی است و می بایست در تعمیرگاه تخصصی گیربکس لیفان x60 به انجام برسد.

تعمیرگاه تهران گیربکس با تعمیرکاران حرفه ای که بارها انواع مختلف تعمیر گیربکس اتوماتیک را انجام داده اند و با بهره مندی از قطعات با کیفیت و اصلی بهترین خدمات فنی را در زمینه تعمیر گیربکس لیفان x60 به همشهریان عزیز ارائه می دهد.

مزایا و خدمات ما برای تعمیر گیربکس لیفان ایکس 60

خدمات تعمیرگاه تهران گیربکس

مزایای تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران گیربکس

مشخصات خودرو لیفان x60

این شاسی بلند چینی برای نخستین بار در سال 2010 به نمایش در آمد. مسئولین شرکت کرمان موتور در تابستان 95 مدل اتوماتیک لیفان x60 را وارد بازار ایران کردند. حجم موتور این خودرو نزدیک به 1800 سی سی می باشد و حداکثر سرعت آن 170 کیلومتر بر ساعت است. موتور چهار سیلندر این خودرو 8.7 لیتر در هر صد کیلومتر بنزین مصرف می کند و می تواند 131 اسب بخار قدرت تولید کند. شتاب آن نیز به حدود 15 ثانیه از سرعت صفر تا سرعت 100 کیلومتر براورد شده است.

علامتهای هشدار دهنده در گیربکس لیفان x60

 • تقه زدن گیربکس لیفان x60: هر گاه صدای تقه زدن از گیربکس لیفان x60 شنیدید باید بدانید که این صدا از خرابی قطعه ای در گیربکس لیفان x60 حکایت دارد که به زودی این خرابی به سایر قطعات منتقل خواهد شد. پس هر چه سریعتر به تعمیرگاه مجاز گیربکس لیفان x60 مراجعه نمایید.
 • لرزش بیش از حد گیربکس لیفان x60: لرزش گیربکس لیفان x60 در حالت نرمال بسیار اندک است و به سختی در داخل کابین حس می شود پس اگر حس کردید که گیربکس لیفان x60 شما دچار لرزش شده است حتما نسبت به عیب یابی آن اقدام کنید.
 • صدای زوزه گیربکس لیفان x60: صدای گیربکس لیفان x60 نیز بسیار خفیف است اما در سرعتهای بالا در حالی که خودرو ظرفیت تکمیل داشته باشد یا جاده سربالایی باشد ممکن است صدای زوزه ضعیفی به گوش برسد که اگر این وضعیت ادامه دار نباشد ممکن است مشکل خاصی نباشد اما اگر صدا افزایش یافت یا تغییر کرد به تعمیرگاه تخصصی گیربکس لیفان x60 مراجعه کنید.
 • گاز هرز خوردن گیربکس لیفان x60: برخی رانندگان گمان می کنند که گاز هرز خوردن خودرو به علل موتور رخ می دهد و یا سیستم برقی خودرو دچار ایراد شده است. اما در بسیاری از مواقع علت اصلی گاز هرز خوردن خودرو را باید در گیربکس لیفان x60 و بخش کلاچ یافت.
 • گیر کردن دنده گیربکس لیفان x60: اگر هنگام جا زدن دنده گیربکس لیفان x60 دچار مشکل می شوید و باید چند بار دنده را عقب و جلو ببرید تا در جای خود قرار گیرد یا نیاز به تلاش زیادی دارید تا دنده را از وضعیت قبلی خارج کنید همه اینها نشانه بروز ایراد در گیربکس لیفان x60 می باشد و برای رفع عیب باید اقدام کنید.
 • روشن شدن چراغ چک گیربکس لیفان x60: هر راننده ای می داند که روشن شدن چراغ چک به معنای بروز ایرادی در گیربکس لیفان x60 خواهد بود. اما تنها نکته ای که می بایست یادآوری شوید این است که حتی روش شدن موقت چراغ چک و خاموش شدن آن پس از مدت کوتاهی نیز می تواند نشانه ایرادی بزرگ در گیربکس باشد و باید گمان کنید با خاموش شدن چراغ چک ایراد ایجاد شده خود به خود برطرف شده است.

اهمیت تعویض روغن گیربکس لیفان x60

یکی از مواردی که در خصوص نگهداری از گیربکس لیفان x60 باید بدان اشاره کنیم تعویض روغن گیربکس لیفان x60 می باشد. روغن گیربکس لیفان x60 وظایف مهمی را در این خودرو داراست. از جمله وظایف روغن در گیربکس اتوماتیک می توان به وظیفه روانکاری و خنک کاری اشاره کرد. همچنین روغن گیربکس لیفان x60 در عملکرد این گیربکس نیز نقش مستقیم داشته و لذا نگهداری از روغن از جمله اقدامات اساسی برای حفاظت از گیربکس لیفان x60 به شمار می رود.

زمان تعویض گیربکس لیفان x60

مدل های مختلف لیفان x60 تولید شده که با مراجعه به کاتالوگ یا دفترچه راهنمای مشتریان می توان زمان مشخص شده توسط کمپانی را برای تعویض روغن گیربکس لیفان x60 بدست اورد. البته به طور نرمال هر 45 هزار کیلومتر را می توان زمان مناسبی برای تعویض روغن گیربکس لیفان x60 در نظر گرفت. همچنین باید در نظر داشت که این زمان معادل سه سال است. یعنی اگر سه سال از آخرین تعویض روغن گیربکس اتوماتیک خودرو شما گذشت ولی شما مسافت 45 هزار کیلومتر را طی نکرده اید نیز بهتر است نسبت به تعویض روغن گیربکس لیفان x60 اقدام نمایید.

تعویض اضطراری روغن گیربکس لیفان x60

در مواقعی پیش می آید که روغن گیربکس اتوماتیک خودرو شما فاسد می گردد. نشانه فاسد شدن روغن دو عامل است. نخست تغییر رنگ و دوم تغییر لزجت. به عبارت ساده هنگامی که روغن گیربکس لیفان x60 سالم باشد به رنگ قرمز روشن دیده می شود اما اگر فاسد شده باشد رنگ آن به سیاه تغییر می کند. همچنین روغن سالم لزجت یا چسبندگی مناسبی دارد در حالی که روغن گیربکس فاسد شده چسبندگی بسیار کمی دارد. این عوامل سبب می شوند که روغن کارایی خود را از دست بدهد و به همین دلیل توصیه می شود که هر از چند گاهی کیفیت روغن گیربکس لیفان x60 را چک کنید و اگر ملاحظه کردید که کیفیت روغن کاهش یافته است بدون توجه به دیگر پارامترهای زمان و مسافت طی شده نسبت به تعویض روغن گیربکس لیفان x60 اقدام نمایید.

فیلتر روغن گیربکس لیفان x60

در حین کار خودرو روغن گیربکس لیفان x60 در قطعات مختلف گیربکس اتومات در حال گردش است. اگر ذره ای کثیفی یا براده ای کوچک در گوشه ای از گیربکس باشد ممکن است همراه با روغن در تمام قطعات گیربکس به چرخش درآمده و در نهایت در قطعه ای گیر کند و باعث آسیب دیدن آن قطعه شود. لذا وجود فیلتر روغن در ورودی اویل پمپ گیربکس لیفان x60  ضروری است. اما همانطور که در چندین فیلم تعمیر گیربکس لیفان x60 مشاهده کرده اید گاهی پیش می اید که فیلتر روغن کثیف می شود. این مسئله علی الخصوص زمانی رخ می دهد که ذرات براده یا کثیفی های مختلف در گیربکس بیش از حد مجاز باشد. در این مواقع اگر فیلتر روغن به موقع تعویض نگردد آسیب جدی به قطعات مختلف وارد خواهد آمد زیرا در این مواقع گرفتگی فیلتر از یک سو فشار روغن گیربکس لیفان x60 را کاهش خواهد داد و از سوی دیگر هنگامی که روزنه های فیلتر توسط براده ها گرفته شده اند و فشار روغن برای مدت طولانی به آنها وارد می اید ممکن است این براده ها روزنه های فیلتر را پاره کرده و به گردش در گیربکس ادامه دهند. در این ماقع افت فشار دیگر حس نمی شود اما خطر بزرگتر یعنی حرکت ذرات ریز در داخل قطعات گیربکس ایجاد می شود. لذا اگر ملاحظه کردید که روغن گیربکس کثیف است یا اگر خرابی در گیربکس ایجاد شده مانند سایش چرخ دنده ها و… که نشان از وجود براده های بسیار در روغن گیربکس لیفان x60 می باشد در اولین فرصت نسبت به تعویض روغن و فیلتر روغن گیربکس لیفان x60 اقدام نمایید.

زمان تعویض فیلتر روغن گیربکس لیفان x60

زمان تعویض فیلتر روغن نیز در دفترچه راهنما ذکر شده اما کارشناسان ما پیشنهاد راحتتری برای شما دارند. به عنوان مثال اگر زمان تعویض فیلتر روغن 45 هزار کیلومتر ذکر شده است و به علت خرابی قطعه ای در گیربکس و فساد روغن شما ناچار باشید روغن گیربکس لیفان x60 را در زمانی کمتر از 45 هزار کیلومتر تعویض نمایید به شما پیشنهاد می کنیم فیلتر روغن گیربکس لیفان x60 نیز تعویض گردد. در واقع بهتر است هر بار به هر دلیلی که قصد تعویض روغن گیربکس لیفان x60 را دارید فیلتر روغن را نیز تعویض کنید.

بسیاری از رانندگان در تعویض فیلتر روغن گیربکس لیفان x60 کوتاهی می کنند و برخی نیز به نظافت هوا گرفتن یا شستشوی فیلتر روغن گیربکس لیفان x60 اکتفا می نمایند. همانطور که گفته شد ممکن است براده های موجود در روغن گیربکس روزه های فیلتر روغن را پاره کرده باشند و در این صورت هر گونه عملیات شستشو و یا نظافت فیلتر نمی تواند فیلتر روغن را به حالت اول خود برگرداند. لذا در زمان تعویض فیلتر روغن از انجام چنین عملیاتی اجتناب نمایید.

هزینه تعمیر گیربکس لیفان x60

همانطور که در بالا ذکر کردیم گیربکس لیفان x60 دستگاه حساسی است و از سیستمهای مختلف برقی و سیستم روغن و قطعات چرخ دنده و… تشکیل شده است. هر کدام از قطعات مختلف به کار رفته در گیربکس ممکن است دچار خرابی شوند و لذا هزینه تعمیر گیربکس لیفان x60 وابسته به نوع خرابی و ایراد ایجاد شده در آن خواهد بود. شما می توانید برای اطلاع از هزینه تعمیر گیربکس لیفان x60 با یکی از شماره های مندرج در سایت تهران گیربکس بزرگترین تعمیرگاه تخصصی گیربکس لیفان x60 در تهران تماس بگیرید و یا به صورت حضوری جهت بازدید خودرو را به این مجتمع تعمیرگاهی انتقال دهید.

اقدامات لازم جهت طول عمر بیشتر گیربکس لیفان x60

برای اینکه گیربکس لیفان x60 شما طول عمر بیشتری داشته باشد و سالهای سال بدون خرابی و نیاز به تعمیرات به کار خود ادامه بدهد ضروری است که نگهداری از ان را به درستی به انجام برسانید. در ادامه توصیه هایی برای نگهداری بهتر از گیربکس لیفان x60 ارائه می شود:

 • سرویسهای نگهداری گیربکس لیفان x60: حتما کاتالوگ خودرو خود را تهیه کنید و اقدامتی را که برای نگهداری از گیربکس اتوماتیک خودرو توسط کمپانی توصیه شده به موقع به انجام برسانید.
 • تعویض روغن گیربکس لیفان x60: در بخش اهمیت تعویض روغن گیربکس لیفان x60 توضیح داده شد که حفظ کیفیت روغن در گیربکس اتوماتیک چه اهمیت بالایی دارد. نسبت به تعویض روغن در زمانهای ذکر شده در این مقاله اقدام نمایید.
 • تعویض فیلتر روغن گیربکس لیفان x60: مجددا تکرار می کنیم که در هر بار تعویض روغن گیربکس لیفان x60 می بایست فیلتر روغن گیربکس را نیز عوض کنید.
 • رانندگی صحیح جهت سلامت گیربکس لیفان x60: استفاده شما از وسیله نقلیه تان مهمترین عامل در طول عمر و میزان خرابی های این وسیله خواهد بود. حرکت پر شتاب و انفجاری و کاهش و افزایش مکرر سرعت خودرو همچنین حرکت پر سرعت در جاده های پر پیچ و خم یا سربالایی مخصوصا اگر بار زیادی در خودرو باشد یا ظرفیت آن فول باشد موجب می شود که به گیربکس لیفان x60 فشاری بیش از فشار استاندارد طراحی وارد آید. اگر چنین رفتاری ادامه پیدا کند نه تنها گیربکس لیفان x60 بلکه سایر قسمتها مانند جلوبندی و سیستم تعلیق و حتی موتور خودرو نیز آسیب می بینند.
 • احتیاط در بکسل کردن خودروهای سنگین با لیفان x60: باید دانست لیفان x60 یک خودرو شهری است و برای بکسل کردن سایر خودروها طراحی نشده است. لذا اگر ناچار به اینکار شدید حدالمقدر با سرعت پایین حرکت کنید. بکسل کردن سایر خودرو با سرعت بالا فشار بسیار زیادی را به گیربکس اتوماتیک وارد خواهد کرد.
 • نصب متعلقات جانبی در لیفان x60: برخی رانندگان سعی دارند خودرو را مطابق با سلیقه خود تغییر دهند. هر چند این امر به خودی خود مشکلی ندارد اما اگر تغییرات غیر متعارف ایجاد شود می تواند فشار زیادی را به گیربکس لیفان x60 تحمیل کند. به عنوان مثال تغییر زیاد سایز رینگ و لاستیک یا افزایش و کاهش غیر متعارف ارتفاع شاسی خودرو سبب می شود که در طولانی مدت طول عمر گیربکس لیفان x60 کاهش یابد. همچنین استفاده از چراغهای اضافی باعث فشار بر سیستم برق خودرو شده سیستم برقی گیربکس لیفان x60 نیز ممکن است دچار اختلال گردد.
 • توجه به علائم هشدار دهنده گیربکس لیفان x60: در پایان این بخش تاکید می کنیم که علائم هشدار دهنده را جدی بگیرید و در صورت بروز هر علامتی دال بر خرابی گیربکس هر چه سریعتر به تعمیرگاه مجاز گیربکس لیفان x60 مراجعه کنید.

تعمیرات اضطراری گیربکس لیفان x60

همواره بهتر است تعمیر گیربکس لیفان x60 توسط تعمیرکار آموزش دیده و در تعمیرگاه تخصصی گیربکس لیفان x60 به انجام برسد. اما گاهی پیش می اید که خودرو در شرایط اضطراری قرار دارد و در این مواقع ممکن است بتوانید با راهکارهایی ساده و بدون نیاز به باز و بست و عملیات تعمیراتی گیربکس را موقت رفع عیب نمایید تا خودرو حرکت کند. چند راهکار ساده به همین منظور در این بخش ذکر می شود.

 • خودرو را در دنده خلاص قرار داده و خاموش کنید.
 • بست باتری را به مدت 5 دقیقه بر دارید و سپس در محل خود متصل نمایید.
 • خودرو را روشن کنید و بدون اینکه حالت دنده را تغییر دهید یا پدال گاز را فشار دهید اجازه بدهید خورو سی ثانیه در همین وضعیت کار کند.
 • سپس خودرو را خاموش کنید و سه مرتبه این کار را تکرار کنید. دقت داشته باشید که هنگامی که خودرو را خاموش می کنید سوئیچ را کاملا ببندید.
 • خودرو را روشن کنید و به آرامی شروع حرکت نمایید.
 • در مواقعی که دمای گیربکس بالا رفته و در کارکرد آن اختلال ایجاد شده است خودرو را به مدت دو ساعت خاموش بگذارید تا دمای گیربکس به آرامی به دمای محیط برسد.
 • خودرو را روشن کنید و به آرامی شروع به حرکت نمایید.

تعویض گیربکس لیفان x60

اگر هزینه تعمیرات گیربکس لیفان x60 نزدیک به نیمی از هزینه باشد که در صورت تعویض باید بپردازید منطقی تر خواهد بود که بجای تعمیر نسبت به تعویض گیربکس لیفان x60 اقدام کنید. البته این مسئله در نهایت باید توسط تعمیرکار اموزش دیده و با تجربه بررسی شود که آیا در صورت تعمیر گیربکس لیفان x60 می توان نسبت به کارکرد آن مطمئن بود یا اینکه سایر قطعات نیز ممکن است آسیب دیده باشند و به زودی نیاز به تعمیر مجدد پیدا شود. مجموعه تهران گیربکس با استفاده از نیروهایی زبده و کاربلد همواره سعی دارد تا مشاوره های فنی مقرون به صرفه و تعمیرات با کیفیت را در خصوص تعمیر گیربکس لیفان x60 به مشتریان ارائه دهد.

سوالات متداول گیربکس لیفان x60

گیر کردن دنده گیربکس لیفان x60 در حالت پارک را چطور برطرف کنیم؟

در برخی مواقع با خاموش و روشن کردن خودرو به نحوی که در بخش تعمیرات اضطراری ذکر گردید می توان ایراد گیر کردن دنده گیربکس لیفان x60 در حالت پارک را رفع نمود.

مهمترین علت لرزش گیربکس لیفان x60 چیست؟

ایراد در صفحه کلاچ و دسته موتور می توانند دلیل لرزش گیربکس لیفان x60 باشند اما شل شدن اتصالات گیربکس نیز از دیگر دلایل این مشکل است.

آیا روغن گیربکس های هیبریدی نیز می بایست مانند روغن گیربکس لیفان x60 تعویض گردد؟

رانندگان خودروهایی مانند سوناتا و تویوتا پریوس که خودروهای هیبریدی محسوب می شوند نیز می بایست در موعد مقرر تعویض روغن گیربکس را انجام دهند.

آیا زوزه کشیدن گیربکس لیفان x60 طبیعی است؟

همانطور که گفته شد زوزه کشیدن یا هر گونه تغییر در صدا گیربکس لیفان x60 نشان از خرابی یکی از قطعات داخلی گیربکس اتومات خواهد داشت.

حالت اضطراری دنده 3 در گیربکس لیفان x60 چه موقع رخ می دهد؟

زمانی که دنده در وضعیت دنده سه قفل شود و تغییر دنده امکان پذیر نباشد وضعیت حالت اضطراری دنده 3 برای گیربکس لیفان x60 رخ داده است و می بایست خودرو را برای عیب یابی به تعمیرگاه انتقال داد.

چه عاملی باعث گاز هرز خوردن گیربکس لیفان x60 می شود؟

مهمترین عاملی که سبب می شود گیربکس لیفان x60 گاز هرز بخورد و شتاب مناسب همیشگی را نداشته باشد ایراد در صفحه کلاچ می باشد.

خلاص شدن گیربکس لیفان x60 به چه معناست؟

گاهی خودرو در وضعیت دنده خلاص گیر می کند و نمی توانید وضعیت دنده مورد نظر را در گیربکس لیفان x60 داشته باشید. خلاص شدن خود به خودی گیربکس لیفان x60 دلایل مختلفی دارد که به مشکل کلاچ یا ایراد در سیستم روغن مربوط می شود.

آیا گیربکس لیفان x60 نیاز به تعویض روغن دارد؟

به طور نرمال در هر 45 هزار کیلومتر می بایست روغن گیربکس لیفان x60 را به همراه فیلتر روغن تعویض کنید. کیلومتر دقیق را بنا به مدل خودرو خود از داخل کاتالوگ راهنما ملاحظه کنید.

زمان بندی سرویس های دوره ای گیربکس لیفان x60 چگونه است؟

زمان بندی دقیق را می بایست در داخل کاتالوگ که توسط کمپانی سازنده نگاشته شده است بدست آورد.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس لیفان

تعمیر گیربکس لیفان 520

تعمیر گیربکس لیفان 620

تعمیر گیربکس لیفان 820

تعمیر گیربکس لیفان x50

میلاد سرلک

میلاد سرلک هستم. مهندسی مکانیک خوندم و بیش از 16 سال سابقه تعمیر گیربکس خودرو دارم. 10 سالی هست که به صورت تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای خارجی و ایرانی رو انجام میدم. هدفم اینه که تمامی تجارب شخصی، اطلاعات فنی و نکات مهم انواع گیربکس های اتوماتیک رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم

دیدگاهتان را بنویسید