تعمیر گیربکس هیوندا

شما در حال مشاهده هستید تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیر گیربکس هیوندا تعمیرگاه تخصصی گیربکس هیوندای

تعمیر گیربکس هیوندا می بایست توسط نیروهای زبده و در تعمیرگاه تخصصی گیربکس هیوندا انجام شود.

تعمیر گیربکس هیوندا بسیار تخصصی است و عیب یابی و تعمیر اصولی می بایست از قطعات اصلی و با بالاترین کیفیت بهره برده شود.

مجموعه تهران گیربکس از بهترین تعمیرکاران گیربکس اتوماتیک برای تعمیرات گیربکس اتوماتیک استفاده می کند.

خدمات تهران گیربکس برای گیربکس هیوندا

خدمات تعمیرگاه تهران گیربکس

مزایای تهران گیربکس

مزایای تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران گیربکس

هشدارهای گیربکس اتوماتیک هیوندا

نشانه های هشدار دهنده علائمی هستند که در صورتی که ایرادی جزئی در گیربکس اتوماتیک هیوندا بوجود بیاید می توانند به راننده هشدار بدهند که می بایست گیربکس را مورد عیب یابی قرار دهد.

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

اگر با مشاهده این نشانه ها به سرعت عیب یابی دقیق انجام شود و ایراد گیربکس برطرف شود گیربکس اتوماتیک هیوندا می تواند سالهای سال به خوبی برای راننده کار کند اما بی توجهی به این علائم هشدار دهنده می تواند تعمیرات بسیاری را برای راننده به همراه داشته باشد.

 • گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیکهیوندا: اگر در سرعتهای بالا هنگامی که پدال گاز را فشار می دهید خودرو به جای اینکه شتاب بگیرد از سرعتش کاسته می شود به این وضعیت گاز هرز خوردن می گویند و نشان دهنده خرابی صفحه کلاچ می باشد. در سرعتهای پایین گاز هرز خوردن می تواند دلایلی دیگری مانند خرابی سوپاپها یا شیربرقیهای روغن نیز داشته باشد.
 • روشن شدن چراغ چک گیربکس اتوماتیکهیوندا: حداقل توجهی که هر راننده ای می توانند به علائم هشدار دهنده داشته باشد جدی گرفتن چراغ چک گیربکس اتوماتیک هیوندا است. در این وضعیت حتی اگر چراغ چک گیربکس مدت کوتاهی روشن بود و سپس خاموش شد حتما به تعمیرگاه مراجعه کرده و با تعمیرکار حرفه ای گیربکس اتوماتیک هیوندا مشورت کنید. ذکر حالاتی که در ان حالات چراغ چک روشن می شود می تواند به تعمیرکار برای تشخیص دقیق کمک کند پس این موقعیتها را به خوبی در ذهن خود ثبت کنید و با دقت برای تعمیرکار توضیح دهید.
 • زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیکهیوندا: برخی رانندگان گمان می برند زوزه کشیدن مخصوصا پس از چند سال کارکرد برای گیربکس اتوماتیک هیوندا طبیعی است و از کنار آن به سادگی عبور می کنند. البته که هر دستگاهی که قطعات متحرک زیادی دارد که انتقال قدرت سنگینی را انجام می دهند به مرور زمان ممکن است مستهلک شود و صدای زوزه داشته باشد اما این صدای زوزه کشیدن در گیربکس اتوماتیک هیوندا می بایست پیگیری شود و علت اصلی آن کشف و رفع گردد.
 • تقه زدن گیربکس اتوماتیکهیوندا: تقه زدن در گیربکس اتوماتیک هیوندا یکی از ایرادهای آزار دهنده است که می تواند نشانه خرابی چرخ دنده ها یا حتی اویل پمپ گیربکس اتوماتیک هیوندا باشد و می بایست تا قبل از این که شدت صدا بیشتر شود و ایراد بوجود آمده به سایر قطعات لطمه بزند می بایست خودرو را به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک هیوندا انتقال دهید. مجموعه تهران گیربکس با کارشناسان زبده و با تجربه می تواند در این زمینه راهنمایی مناسبی به شما بنماید.
 • در رفتن دنده گیربکس اتوماتیکهیوندا: اینکه اهرم دنده را در وضعیتی قرار دهید و خود به خود از این وضعیت اهرم دنده خارج شود در اصطلاح در رفتن دنده نامیده می شود. این وضیت می تواند به خرابی سلکتور یا ایراد در اهرم دنده مربوط باشد که باید بررسی و رفع شود.
 • گیر کردن دنده در گیربکس اتوماتیکهیوندا: اگر گیربکس اتوماتیک هیوندا در وضعیت خاصی قفل شود می توان به استفاده از راهکارهای تعمیر اضطراری خودرو را راه اندازی نمود. اما اگر با این اقدامات نتوانستید ایراد قفل شدن دنده را برطرف کنید بهتر است از فشار بیشتر بر گیرکس صرف نظر کرده و با جرثقیل خودرو خود را به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتوماتیک هیوندا منتقل کنید.
 • لرزش گیربکس اتوماتیک هیوندا: لرزش در گیربکس اتوماتیک هیوندا عوامل بسیار زیادی می تواند داشته باشد. از جمله این عوامل می توان به خرابی بلبرینگها یا نا میزان شدن محورها اشاره کرد همچنین در صورتی که اتصالات گیربکس اتوماتیک هیوندا شل شده باشند کارکرد این دستگاه با لرزش همراه خواهد شد.
 • دمای بالای گیربکس اتوماتیکهیوندا: دمای بالا به خودی خود می تواند مشکلاتی را برای قطعات مختلف گیربکس اتوماتیک هیوندا بوجود بیاورد. اما دمای بالای گیربکس در دراز مدت حتی طول عمر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا را نیز کاهش داده و از سوی دیگر این دمای اضافه حتما دلیلی نیز دارد که می تواند اصطکاک بیش از حد بین چرخ دنده ها و قطعات متحرک باشد. لازم به تذکر نیست که در این وضعیت باید هر چه سریعتر به تعمیرگاه مراجعه کنید.
 • بوی سوختگی گیربکس اتوماتیکهیوندا: گیربکس اتوماتیک هیوندا قطعات برقی متعددی دارد که اگر این قطعات با مشکلی مواجه شده باشند ممکن است بوی سوختگی در کابین استشمام شود. این مسئله نه تنها می تواند تعمیرات پر هزینه ای را بدنبال داشته باشد بلکه بسیار خطرناک بوده و حتما باید مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد تا علت اصلی کشف شود.

هیوندا خودروساز قدیمی کره ای در ایران

هیوندا یکی از قدیمی ترین خودروسازان آسیا به شمار می رود که محبوبیت بسیار در کشورهای مختلف دنیا پیدا کرده است. این شرکت در 1947 در شهر سئول تاسیس شد. این شرکت با فناوری های برتر در زمینه های مختلف مانند صنایع هوافضا و آهن آلان و صنایع سنگین فعالیت می کند که در ایران بیشتر به عنوان خودروساز برجسته شناخته می شود. از جمله محصولات هیوندا در ایران می توان به هیوندای H350 و هیونداری اوانته، آزرا، جنسیس، سانتافه و هیوندای ix55 اشاره کرد.

سرویسهای پیشگیرانه گیربکس هیوندا

برای آنکه گیربکس اتوماتیک هیوندا شما طول عمیر بیشتری داشته باشد باید حتما سرویسهای دوره ای جهت نگهداری از گیربکس هیوندا را به خوبی به انجام برسانید. به تاخیر انداختن هر یک از سرویسهای دوره ای می توانند لطماتی را به گیربکس اتوماتیک هیوندا شما وارد آورد. به عنوان مثال اگر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا فاسد شده باشد اما راننده نسبت به تعویض ان اقدام نکند با توجه به اینکه روغن گیربکس لزجت خود را از دست داده نمی تواند وظایف خود را در گیربکس اتومات به درستی انجام دهد لذا هم روانکاری مناسبی بین چرخ دنده ها وجود نخواهد داشت و هم وظیفه خنک کاری نیز به همین شکل مختل می شود و البته کارکرد قطعاتی که با فشار روغن کار می کنند با اشکال مواجه می شود. این موارد نه تنها سطح کیفی رانندگی را در خودرو شما کاهش خواهد داد بلکه می تواند لطمات بسیار سنگینی بر قطعات مختلف گیربکس اتوماتیک هیوندا وارد آورد. ممکن است چرخ دنده ها دچار سایش شده و فشار زیادی بر بلبرینگها وارد کرده و در نهایت بسیاری از قطعات گیربکس اتوماتیک هیوندا آسیب دیده و شاید شما ناچار شوید پس از مدتی گیربکس اتوماتیک هیوندا خود را تعویض نمایید. همه اینها در صورتی که شما به موقع نسبت به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا اقدام می کردید قابل پیشگیری بود. در ادامه اهم اقدامات نگهداری گیربکس اتوماتیک هیوندا ذکر می شود:

 • تعویض روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا: همانطور که توضیح داده شد تعویض روغن گیربکس تاثیر زیادی در کارکرد آن دارد. به یاد داشته باشید از روغن اصلی در تعویض روغن گیربکس استفاده کنید و این کاررا به متخصص تعویض روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا بسپارید تا اشکالات جانبی مانند نشتی روغن و… پیش نیاید.
 • تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا: فیلتر روغن نیز تاثیر بسزایی در سلامت روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا دارد لذا بهتر است در هر بار تعویض روغن نسبت به تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا خود نیز اقدام نمایید.
 • بازدید دوره ای گیربکس اتوماتیک هیوندا: بسیاری از رانندگان نسبت به بازدید دوره ای گیربکس خودرو خود بی توجه هستند. در صورتی که بازدید دوره ای می توانند بسیاری از تعمیرات سنگین گیربکس اتوماتیک هیوندا را قبل از وقوع پیشگیری کند. برای بازدید دوره ای نیازی نیست حتما شخصا گیربکس اتوماتیک هیوندا خود را مورد بازید قرار دهید بلکه می توانید در هر بار تعویض روغن موتور خودرو از تعمیرکار خود بخواهید گیربکس اتوماتیک را نیز بازدید کند. در این بازدید می بایست مواردی مانند سطح روغن گیربکس، نشتی روغن گیربکس، کیفیت روغن، لرزش گیربکس، سفت بودن اتصالات و دمای گیربکس اتوماتیک هیوندا را چک نمایید.
 • توجه به هشدارهای گیربکس اتوماتیک هیوندا: در گیربکس اتوماتیک هیوندا نیز مانند دیگر دستگاه های پیشرفته سنسورهایی قرار داده شده است که برخی از عیوب داخل گیربکس را سنس کرده و به راننده اطلاع می دهند. همچنین انواع صدا یا لرزش و به طور کلی هر گونه اختلالی در کارکرد گیربکس اتوماتیک هیوندا را می توان نشانه ای از خرابی احتمالی در نظر گرفت و قبل از گسترش ایراد با مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک هیوندا نسبت به عیب یابی و تعمیر گیربکس اقدام کرد. در ادامه مقاله ای نشانه های هشدار دهنده به صورت مشروح توضیح داده خواهد شد.
 • اثر بکسل کردن بر گیربکس اتوماتیک هیوندا: گیربکس توسط کمپانی سازنده به نحوی برای خودرو طراحی شده که شرایط استاندارد را به خوبی تحمل کند. اگر خودرو دیگری را بکسل کنید قطعا فشاری بیش از فشار طراحی بر گیربکس اتوماتیک هیوندا وارد خواهد آمد. مخصوصا اگر بخواهید در این وضعیت با سرعت یا شتاب بالا حرکت کنید احتمال آسیب دیدن گیربکس اتوماتیک هیوندا وجود خواهد داشت.
 • بروزرسانی برنامه گیربکس اتوماتیک هیوندا: برنامه کامپیوتری که توسط کمپانی سازنده برای گیربکس اتوماتیک هیوندا طراحی شده است ممکن است ایراداتی داشته باشد و لذا بروزرسانی جدیدی برای آن در نظر گرفته شود. هر گاه مطلع شدید که این بروزرسانی موجود است نسبت به نصب آن اقدام کنید تا گیربکس اتوماتیک هیوندا شما با برنامه بهتر به کار خود ادامه دهد.
 • اثر رینگ و لاستیک بر گیربکس اتوماتیک هیوندا: برخی رانندگان تمایل دارند که ظاهری خودرو را به نحوی که می پسندند تغییر دهند. استفاده از رینگهای غیر استاندارد و با قطر بزرگ یا کوچک می تواند نسبت تغییر دور را کاهش یا افزایش داده و لذا نیرویی که می بایست توسط گیربکس اتوماتیک هیوندا انتقال یابد تغییر می کند. این کار می تواند فشار زیادی را در دراز مدت بر گیربکس وارد آورد زیرا دنده و نسبت دور در این مدل گیربکسها به صورت خودکار تغییر می کند لذا بهتر است از انجام چنین اقداماتی خودداری کنید.
 • اثر چراغهای اضافه در گیربکس اتوماتیک هیوندا: شاید برای رانندگان متصور نباشد که تغییرات سلیقه ای که طراحی خودرو را بهم می زند چه اثرات سوئی می تواند داشته باشد. استفاده از چراغها و لامپهای اضافی می تواند سبب شود که سیستم برق خودرو برق زیادی را صرف روشن ماندن آن چراغ ها کرده و در نهایت این احتمال هست که برق مورد نیاز گیربکس اتوماتیک هیوندا تامین نشود. در این شرایط نیز علاوه بر قطعات برقی که ممکن است دچار آسیب شوند در کارکرد کلی گیربکس اتوماتیک هیوندا نیز اختلال پیش خواهد آمد.
 • اثر رانندگی بد بر گیربکس اتوماتیک هیوندا: رانندگی نامناسب یعنی استفاده از شتاب بالا و گاز و ترمزهای پیاپی در هنگام رانندگی که قاعدتا نه تنها بر گیربکس اتوماتیک هیوندا بلکه بر سایر قسمتهای خودرو نیز فشار مضاعفی را وارد کرده طول عمر گیربکس اتوماتیک هیوندا را کاهش خواهد داد.

زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا

برای انکه بدانید آیا زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا شما فرا رسیده یا خیر می بایست نکات خاصی را مد نظر داشته باشید. نخست اینکه می توانید با مراجعه به دفترچه راهنما با توجه به مدل خودرو خود زمان و مسافت مورد نظر برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا را بدست آورد. به طور نرمال مسافتی که می بایست یک خودرو هیوندا طی کند تا روغن گیربکس اتوماتیک آن عوض شود بین 50 تا 75 هزار کیلومتر است. اما برای این مسافت زمانی نیز تعریف می شود. تعمیرکاران کهنه کار پیشنهاد می کنند که اگر مسفات تعیین شده طی نشده است اما مدت زمانی طولانی از آخرین تعویض روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا شما می گذرد نسبت به عوض کردن روغن گیربکس اقدام نمایید. زمان مورد نظر برای 50 هزار کیلومتر حدود 3 سال در نظر گرفته می شود و برای 75 هزار کیلومتر نیز بازه زمانی 5 ساله را در نظر می گیرند.

اما حتی اگر مسافت مورد نظر طی نشد و زمان مورد نظر نیز فرا نرسید باز این احتمال هست که روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا شما نیاز به تعویض داشته باشد. نحوه رانندگی شما و کیفیت روغن مورد استفاده معمولا مشخص می کند که روغن گیربکس خودرو شما چه مقدار عمر خواهد کرد. رانندگی نامناسب سبب می شود فشار بیشتری بر گیربکس اتوماتیک هیوندا وارد امده و روغن زودتر از موعد مقرر فاسد شود. همچنین استفاده از خودرو در حالت فول بار و عبور از جاده اهی پر پیچ و خم و با شیب تند در سرعتهای بالا می تواند طول عمر گیربکس اتوماتیک هیوندا را کاهش دهد.

پیشنهاد نهایی این است که در هنگام بازدید ظاهری گیربکس اتوماتیک هیوندا از تعمیرکار بخواهید که کیفیت روغن گیربکس را تست کند و اگر نیاز به تعویض بود به شما اطلاع دهد. معمولا روغن سالم به رنگ قرمز روشن بوده و روغن فاسد شده کاملا سیاه می شود و لزجت و چسبندگی سابق خود را ندارد و شبیه روغن سوخته یا آب خواهد بود.

فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا

خواه نا خواه در طول چند سال کارکرد خودرو این احتمال وجود دارد که مقداری ساییدگی در بین قطعات گیربکس اتوماتیک هیوندا وجود داشته باشد و این ساییدگی به اضافه شدن ذرات بسیار ریز در روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا بیانجامد. اگر این ذرات ریز براده و یا هر نوع کثیفی دیگری در روغن موجود باشد و به قطعات حساس گیربکس برسد می تواند این قطعات را از کار بیاندازد. فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا نیز به همین منظور نصب شده است. باید در نظر داشت این ذرات ریز به مرور زمان روزنه های فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا را مسدود می کنند و در این زمان است که می بایست نسبت به تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا اقدام شود.

زمان تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا

ممکن است در دفترچه راهنمای خودرو زمان یا مسافتی برای تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا در نظر گرفته شده باشد اما باید در نظر داشته که در عمل بهترین زمان برای تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا همان زمانی است که شما روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا را عوض می کنید. در این میان اهمیتی ندارد که روغن گیربکس به علت طی مسافت مشخص شده عوض می شود و یا اینکه زمان تعویض فرا رسیده یا به علت تعمیرات تعویض می شود به هر علتی که روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا را عوض کردید می بایست فیلتر روغن گیربکس را نیز عوض کنید. این موضوع به این علت است که به هر دلیلی که روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا کارایی لازم را نداشته باشد به همان علت نیز فیلتر کارایی لازم را نخواهد داشت و می بایست تعویض شود.

تعمیرات اضطراری گیربکس اتوماتیک هیوندا

در صورتی که گیربکس اتوماتیک هیوندا شما از کار افتاده باشد و امکان مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات را نداشته باشید ممکن است بتوانید با استفاده از راهکارهای زیر گیربکس اتوماتیک هیوندا را راه اندازی نمایید:

 • خودرو را خاموش کنید و بست باتری را برداشته و پنج دقیقه بعد در جای خود قرار دهید.
 • در حالی که خودرو در وضعیت دنده خلاص قرار دارد خودرو خود را روشن کنید. به یاد داشته باشید در این وضعیت پدال گاز یا سایر دکمه ها را فشار ندهید. سی ثانیه باید در این وضعیت بمانید.
 • سپس خودرو را خاموش کرده و مجددا سی ثانیه صبر کنید. این عملیات را سه بار بدون فشردن پدال گاز تکرار کنید.
 • استارت بزنید و در صورتی که صدا یا لرزش شدیدی از ناحیه گیربکس اتوماتیک هیوندا حس نمی کنید به آرامی حرکت کنید.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا

برای آنکه بدانید هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا شما چه میزان خواهد بود ابتدا باید گیربکس اتوماتیک هیوندا مورد کارشناسی دقیق قرار گیرد و قطعات معیوب شناخته شوند سپس در خصوص اینکه قصد دارید قطعات معیوب تعمیر یا تعویض شوند با تعمیرکار خود مشاوره کرده و تصمیم گیری نمایید.

سوالات رانندگان  در خصوص گیربکس اتوماتیک هیوندا

گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک هیوندا چه علتی معمولا دارد؟

معمولا گاز هرز خوردن در گیربکس اتوماتیک هیوندا به علت خرابی کلاچ می باشد.

لرزش گیربکس اتوماتیک هیوندا چه علتی دارد؟

علتهای مختلفی برای لرزش گیربکس متضور است اما مهمترین علت لرزش در گیربکس اتوماتیک هیوندا مخصوصا اگر به تازگی تعمیرات روی این گیربکس داشته اید می تواند ناشی از شل شدن اتصالات گیربکس اتوماتیک هیوندا باشد.

آیا روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا به صورت دوره ای یا سالانه باید تعویض شود؟

روغن و فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا پس از طی مسافت مشخص شده که معمولا بین 50 تا 75 هزار کیلومتر می باشد و یا گذر زمان 3 تا 5 سال می بایست با هم تعویض شوند.

آیا مانند گیربکس اتوماتیک هیوندا روغن گیربکسهای هیبریدی نیازی به تعویض دارد؟

بله در گیربکسهای هیبریدی نیز امکان فساد روغن گیربکس وجود دارد و درست مانند گیربکس اتوماتیک هیوندا در هر 50 تا 75 هزار کیلومتر این مدل گیربکسها نیز نیاز به تعویض روغن و فیلتر روغن خواهند داشت.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک هیوندا چه علت یا عواملی ممکن است داشته باشد؟

تقه زدن علتهای مختلفی دارد. درگیر بودن چرخ دنده ها بیش از حد طراحی شده یا آسیب دیدگی و شکستگی در چرخ دنده ها یا خرابی اویل پمپ از جمله علتهای تقه زدن گیربکس اتوماتیک هیوندا به شمار می رود.

حالت اضطراری دنده سه در گیربکس اتوماتیک هیوندا به چه وضعیتی گفته می شود؟

وضعیت خاصی که گیربکس اتوماتیک هیوندا در دنده سه ثابت می ماند و امکان تعویض دنده وجود ندارد را حالت اضطراری دنده سه می گویند. در این وضعیت ممکن است بتوان با راهکارهای تعمیر اضطراری گیربکس اتوماتیک هیوندا مشکل را موقتا بر طرف نمود.

خلاصی دنده گیربکس اتوماتیک هیوندا چه زمانی روی می دهد؟

زمانی که خود به خود گیربکس اتوماتیک هیوندا در وضعیت خلاصی دنده قرار می گیرد و نمی توانید خودو را در وضعیت حرکت به جلو یا عقب قرار دهید خلاصی دنده رخ داده است. این وضعیت اگر به کلاچ مربوط باشد معمولا نیاز به تعویض کلاچ خواهد داشت.

چه سرویسهایی برای نگهداری بهتر گیربکس اتوماتیک هیوندا باید انجام شوند؟

در این مقاله به برخی سرویسها و اقدامات برای نگهداری بهتر گیربکس اتوماتیک هیوندا اشاره شد. از ان جمله می توان به تعویض روغن و فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک هیوندا و بازدید دوره ای اشاره کرد.

زمانی که دنده گیربکس اتوماتیک هیوندا در حالت پارک گیر می کند چه باید کرد؟

در موارد معدودی با شیوه ای که در بخش تعمیر اضطراری شرح داده شد میتوان از وضعیت گیر کردن گیربکس اتوماتیک هیوندا در وضعیت دنده پارک رهایی یافت اما اغلب اوقات نیاز به رجوع به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک هیوندا خواهید داشت.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس آزرا

تعمیر گیربکس توسان

تعمیر گیربکس سانتافه

تعمیر گیربکس سوناتا

تعمیر گیربکس کیا

تعمیر گیربکس لکسوس

دیدگاهتان را بنویسید