تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا

شما در حال مشاهده هستید تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا

نمایان شدن هر کدام از علائم زیر در خودروی کیا نشان از وجود خرابی گیربکس اتوماتیک دارد که نیاز به بررسی و پیگیری توسط تعمیرکار گیربکس دارد.

 • روشن ماندن چراغ چک گیربکس کیا
 • صدای زوزه مانند گیربکس 
 • تقه زدن گیربکس اتومات خودرو
 • لرزش گیربکس اتوماتیک کیا
 • گاز هرز خوردن خودرو
 • نشتی روغن گیربکس
 • ضربه هنگام ایستادن
 • داغ کردن گیربکس کیا با بالا رفتن دما
 • خلاصی بدون علت دنده 
 • اختلال در تعویض دنده گیربکس کیا
 • کم شدن شتاب خودرو
 • استشمام بوی سوختگی از گیربکس

تهران گیربکس بیش از 15 سال است که با داشتن تعمیرکاران حرفه ای به تعمیر تخصصی گیربکس می پردازند.
در صورت بروز هر یک از نشانه های خرابی گیربکس و نداشتن آگاهی در زمینه تعمیر گیربکس با متخصصین ما در زمینه تعمیر حرفه ای گیربکس، تعیین هزینه تعمیر و عیب یابی رایگان تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۰۹۱۲۲۰۰۵۶۳۰
آدرس ما: تهران، انتهای یادگار امام جنوب، سی متری جی (علی بختیاری)، نرسیده به چراغ قرمز هرمزان (به سمت آیت الله سعیدی) پلاک ۱۹۳، تعمیرگاه تخصصی تهران گیربکس

مشاوره رایگان: 09122005630

خدمات و مزایای تهران گیربکس برای تعمیر گیربکس کیا

 • اقدامات سرویس دوره ای، فیلتر گیربکس و تعویض روغن کیا
 • تعمیر تخصصی گیربکس کیا به صورت حرفه ای و با گارانتی
 • عیب یابی کاملا رایگان گیربکس کیا
 • معاینه و آزمایش گیربکس کیا با استفاده از ابزار پیشرفته
 • فراهم کردن قطعات یدک اورجینال برای گیربکس
 • تعویض و تعمیر گیربکس کیا با ابزار تخصصی و پیشرفته
ویدیوی معرفی تهران گیربکس:

در ادامه به معرفی گیربکس کیا، علائم و دلایل خرابی و هزینه های تعمیر گیربکس کیا می پردازیم.

هزینه تعمیر گیربکس کیا

 

هزینه تعمیر کردن گیربکس کیا

هر گونه اختلال در گیربکس خودروی کیا در تعمیرگاه تهران گیربکس قابل حل است و هزینه های متفاوتی دارد که بستگی به اجزای این قطعه دارد برای مثال تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج با تعویض آن متفاوت است.

جدول هزینه تعمیر گیربکس کیا:

عنوانهزینه تعمیر گیربکس کیا
تعویض عملگرهای سر میل سوپاپ4.2 میلیون تومان
هزینه تعمیر توربین گیربکس اتومات2 میلیون تومان
پیاده و سوار کردن موتور و متعلقات جهت تعویض واشر سرسیلندر7 میلیون تومان
هزینه تعمیر گیر کردن دنده در حالت P4 میلیون تومان
تعویض واشر درب سوپاپ800 هزار تومان
سرویس یا تعویض شیر های OCV900 هزار تومان
هزینه تعمیر زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک4 میلیون تومان
هزینه تعمیر خلاص شدن دنده گیربکس اتوماتیک3.5 میلیون تومان
هزینه تعمیر در رفتن دنده گیربکس اتومات3 میلیون تومان
تعمیر کامل موتور کیا25 میلیون تومان
هزینه تعمیر گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک3 میلیون تومان
هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات2 میلیون تومان
باز و بستن سینی و کارتل و تعویض اویل پمپ4.4 میلیون تومان
هزینه تعمیر ساعت گیربکس اتومات2.4 میلیون تومان
هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس اتومات3 میلیون تومان
تعویض واتر پمپ و باز و بستن تسمه تایم4 میلیون تومان

 

استعلام هزینه تعمیر: 09122005630

معرفی خودروی کیا

معرفی گیربکس کیا

کمپانی کیا یکی از برندهای محبوب و پر آوازه آسیایی است که مرکز اصلی آن در شهر سئول کره جنوبی می باشد. برند کیا نسبت به دیگر کمپانی های مشهور خودروسازی جوانتر است اما باز توانسته در بازار جهانی جایگاه ویژه‌ای پیدا کند.
 برند کیا پس از هیوندا بزرگترین کمپانی خودروسازی در کره جنوبی است که در حین صلح، با هم در رقابت هم هستند.

 تا قبل از سال ۱۹۷۳ این کمپانی ۷۵ ساله فعالیتی در زمینه تولید خودرو نداشت و اولین فعالیت او در در این زمینه در همان سال شروع شد. در سال ۱۹۹۷ که آسیا به بحران مالی دچار شده بود این برند تا مرز ورشکستگی رفت اما پس از یک سال با همکاری هیوندای اوضاع بهتری پیدا کرد و توانست نجات پیدا کند.

کیا اکنون دارای ۸ کارخانه تولیدی در آمریکا،چین، ویتنام اسلواکی و کره ‌جنوبی است. هیوندا با در اختیار داشتن حدود ۳۰ درصد از سهام کیا اکنون بزرگترین سهامدار آن به حساب می آید.

 نخستین خودرو تولیدی کیا در ایران پراید است که در دهه ۷۰ شمسی وارد بازار ایران شد و پس از آن با اسمهای مختلفی به خطوط تولیدی سایپا سپرده شده است. کمپانی خودروسازی سایپا از سال ۹۳ مونتاژ کیا سراتو را شروع کرد. از طرف دیگر خودروهای کیا در سال ۲۰۰۷ توسط اطلس خودرو به بازار ایران وارد شدند و در بدو ورود توانستند محبوبیت و فروش بالای کسب کنند.

 نقاط قوت کیا: ۴ مدل برتر برند کیا شامل کیا استینگر، کیا فورته، نیرو و کیا سورنتو است که بدنه ای مقاوم و قطعاتی درجه یک دارند از این رو توانسته‌اند به خوبی جلب توجه کنند. مانند دیگر خودروهای تولیدی کره جنوبی، در حال حاضر گیربکس یا جعبه دنده بکار رفته در خودروهای کیا از نوع اتوماتیک است. با توجه به اهمیت و کارایی فوق العاده حیاتی جعبه دنده در سلامت خودرو سرویس و تعمیر گیربکس کیا مانند موتور آن اهمیت بالایی دارد.

نقاط ضعف کیا: این خودروی دارای پیشرانه قدرتمندی نیست و موتور نسبتا ضعیفی دارد. مصرف سوخت بالا و هندلینگ ضعیف از دیگر معایب این خودرو محسوب می شود که سبب شده است نسبت به رقبا در سطح پایین تری قرار گیرد.

امنیت کیا: کمپانی خودروسازی کیا برای اینکه بتواند از رقبای خود برتر باشد کیفیت ایمنی بالایی را برای خودروهای خود در نظر گرفته است. خودروی کیا موفق به کسب رتبه در تست های جهانی شده است.

علایم و نشانه های خرابی گیربکس اتوماتیک کیا

نشانه هی خرابی گیربکس کیا

با توجه به اینکه جعبه دنده یکی از  قطعات اصلی کیاست، شناخت مشکلات و نشانه های خرابی این قطعه می تواند کمک کند تا عملکرد خودرو بهبود یابد و هزینه تعمیر آن پایین تر بیاید.

اختلال در تعویض

یکی از نشانه های خراب شدن گیربکس کیا عدم روان عوض شدن دنده است. در این حالت معمولاً دنده با تاخیر عوض می شود یا گیر می کند. مثلاً وقتی دنده را روی حالت Dیا R قرار دهید گاهی اوقات کار نمی کند و یا عملکرد آن با تاخیر اتفاق می‌افتد. این علامت نشان از مشکل جدی در جعبه دنده است.

 یکی از دلایل این اتفاق ممکن است مربوط به روغن گیربکس باشد که خاصیت خود را از دست داده است. به همین دلیل توصیه کردیم که حتماً باید خودرویتان را سرویس کنید تا اگر در زمان تعویض روغن فرا رسیده باشد حتما آن را تعویض نمایید. یکی دیگر از دلایل اتفاق افتادن اختلال در تعویض دنده مشکل داشتن سیستم ECU خودرو است که با ریستارت شدن مشکل آن هم برطرف می شود. توجه داشته باشید که هیچ یک از کارهای گفته شده را خودتان نمی توانید انجام دهید و باید حتماً جهت رفع آنها به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید.

احساس لرزش در جعبه ‌دنده کیا

جعبه دنده اتوماتیک کیا هنگام جابجایی دنده ها به راحتی عمل کرده و لرزش ندارد و تقه نمی زند. به محض اینکه لرزش را در این قسمت از خودرویتان احساس کردید بدون معطلی به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا مشکلات آن برطرف کند.

 این علایم ممکن است از نظر شما چندان مهم نباشد اما این شروع یک آسیب و مشکل بزرگ است و به مرور زمان چرخ دنده ها را از کار می‌اندازد.

صداهای غیر طبیعی گیربکس

هنگامی که به طور اتفاقی صدایی شبیه  ناله، زوزه و … را از زیر خودرویتان شنیدید، بی توجه نباشید و به راحتی از آن رد نشوید. زیرا در این قطعه مشکلی به وجود آمده است و در بعضی موارد ممکن است روغن گیربکس خودرویتان کم شده باشد. زیرا وظایف این روغن حفظ و نگهداری چرخ دنده های جعبه دنده کیاست و در صورت کم بودن، چرخ دنده ها به خوبی روغن کاری نمی شوند و از این رو موجب اصطکاک میان آنها خواهد شد. اصطکاک برای جعبه دنده بسیار خطرناک و آسیب‌زا است.

استشمام بوی سوختگی

تحت هیچ شرایطی نباید بویی شبیه به بوی سوختگی و یا هر بوی غیر عادی دیگری را از جعبه دنده خودرویتان استشمام کنید. اگر این اتفاق افتاد بی توجه نباشید و در صدد رفع آن برایید. یکی از علامت های بلند شدن بوی سوختگی از خودرو سوختن روغن گیربکس است. همانطور که در بالا اشاره شد و این مایع وظیفه مهمی را در خودرو بر عهده دارد و پس از کارکرد طولانی مدت خاصیت خود را از دست می ‌دهد و پس از مدتی می سوزد. در این صورت بدون تعلل به آن رسیدگی  کنید.

روشن شدن چراغ چک خودرو

روشن شن شدن چراغ هشدار خودرو وجود مشکلی را نشان می ‌دهد. به یاد داشته باشید که روشن شدن این چراغ فقط به دلیل مشکل داشتن گیربکس نیست بلکه در اثر خرابی دیگر قسمتها نیز روشن می شود. از این مشکل به سادگی عبور نکنید زیرا قطعاً قسمتی از خودرویتان آسیب دیده است و باید حتما تعمیر شود.

مشکلات به وجود آمده در گیربکس اتوماتیک کیا در وهله اول ساده اند و از این رو نباید از مشکلات این قطعه به سادگی بگذرید و نسبت به آن‌ها بی ‌توجه باشید زیرا در صورت عدم توجه کافی به آن هزینه تعمیر بیشتر خواهد بود. به همین دلیل در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکل جعبه دنده خودرویتان به تعمیرگاه تخصصی مانند تهران گیربکس مراجعه و یا می توانید با کارشناسان این حوزه از سایت در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را انجام دهند.

مزایای تعمیرگاه تخصصی تهران گیربکس

 

تماس با سرپرست تعمیرگاه: 09122005630

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا

خودروهای تولید کمپانی کیا زیبا، جذاب و مقرون به صرفه اند و رانندگی با آنها لذت بخش است. این شرکت کره‌ای در ساخت محصولات جدید خود از گیربکس اتوماتیک استفاده کرده است. برخی افراد باور دارد که گیربکس خودروهای خارجی دچار مشکل نمی شود، پس به مراقبت خاصی نیاز ندارد. اما این یک باور کاملا اشتباه است زیرا جعبه دنده نیز مانند دیگر قطعات خودرو دچار مشکل خواهد شد و باید در صدد تعمیر آن برایید.

دقت داشته باشید که تشخیص درست مشکل جعبه دنده کیا می ‌تواند هزینه و زمان تعمیر آن را کاهش دهد. با توجه به تجربه بالایی که مرکز تخصصی تهران گیربکس در تشخیص مشکل و تعمیرات گیربکس اتوماتیک و دستی داخلی و خارجی دارد می ‌تواند مشکل جعبه دنده خودرویتان را در سریعترین زمان ممکن تشخیص دهد.

در صورتی که عیب یابی جعبه دنده کیا به درستی انجام نشود می ‌تواند به دیگر قطعات خودرو آسیب وارد کند و در نهایت به تعویض قطعات و یا کل جعبه دنده مجبور شوید. پس تجربه و تبحر بالا تعمیرکاران تهران گیربکس را جدی بگیرید تا در کمترین زمان و به صرفه ترین هزینه این قطعه مهم از خودرویتان را تعمیر کنند. برای اطلاعات بیش تر در زمینه تعمیر خودروهای کیا خواندن مقاله های زیر توصیه می شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا موهاوی

تعمیرگیربکس سراتو

تعمیر گیربکس سورنتو

تعمیر گیربکس ریو

 سرویس های دوره ای گیربکس کیا

بعضی از افراد سالیانی که از خودروی شان استفاده می کنند کمتر به سراغ سرویس گیربکس می‌روند و همین موضوع باعث می ‌شود که بیشتر از دیگران درگیر تعمیر این قطعه باشند. جعبه ‌دنده از قطعاتی تشکیل شده است که نقش اساسی را در خودرو ایفا می‌ کند و جهت عملکرد بهتر به سرویس دوره ای نیاز دارد.

 جعبه دنده نیز مانند موتور جهت روان کار کردن به روغن نیاز دارد. در هر بار که جعبه دنده خودرویتان سرویس می ‌شود روغن آن نیز بررسی و در صورت نیاز تعویض خواهد شد. عدم توجه به سرویس دوره ای جعبه دنده خسارات جبران ناپذیری به خودرویتان وارد می ‌شود، از طرفی تعمیر آن را زمانبر و هزینه‌ بردار می کند.

 تهران گیربکس سرویس های دوره ای به بهترین وجه در کمترین زمان انجام می دهد و به همین دلیل می توانید با خیال راحت خودرویتان را به این مرکز تخصصی بسپارید.

عیب یابی گیربکس اتوماتیک کیا

بررسی و تشخیص مشکلات جعبه دنده اتوماتیک کیا کار سختی است و فقط افرادی که تجربه و مهارت بالایی در این زمینه دارند و می ‌توانند این کار را انجام دهند. از طرفی با توجه به حساسیت بالا قطعات این جعبه دنده توصیه می‌ کنیم که در انتخاب تعمیرگاه دقت لازم را داشته باشید و خودرویتان را به دست هر کسی نسپارید.

 در ادامه برخی از علایم خراب شدن جعبه دنده کیا را ذکر می کنیم که باید توجه کافی به آنها داشته باشید و در صورت مشاهده هر یک بلافاصله به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک کیا مراجعه کنید.

اهمیت روغن گیربکس در کیا 

 روغن گیربکس اتوماتیک کیا باید در فواصل معین تعویض شود تا احتمال به وجود آمدن هرگونه مشکلی را کاهش دهد. توصیه می شود که به ازای هر ۵۰ هزار کیلومتر آن را بررسی کنید تا در صورت کم شدن مقدار آن، روغن جدید را جایگزین نمایید. البته شایان ذکر است کمپانی کیا برای هر مدل خودروی خود فواصل تعویض روغن گیربکس را در دفتر راهنمای خودرو ذکر کرده است و همچنین مقدار روغن برای هر مدل خودرو متفاوت است اما در کل بین ۶ تا ۹ لیتر می باشد.

 تعویض روغن به دو صورت دستی و اتوماتیک انجام می گیرد. در تعویض روغن به صورت دستی امکان خالی کردن تمام روغن کهنه وجود ندارد و همواره مقداری از آن در داخل مخزن باقی می ماند. به همین دلیل ممکن است روغن کمتری برای تعویض نیاز داشته باشد.

 اما در تعویض با دستگاه های تمام اتوماتیک روغن کهنه به طور کامل از جعبه دنده خارج می ‌شود و روغن سالم را جایگزین می ‌کند و دقیقا معادل گزارش واقعی آن است. از این رو همواره پیشنهاد می کنیم که تعویض روغن خودرو کیا با استفاده از دستگاه های اتوماتیک انجام بگیرد.

 از طرفی دقت کنید که خودتان نمی توانید عمل تعویض روغن را انجام دهید و باید حتماً به مراکز تخصصی جهت انجام این کار مراجعه کنید. تهران گیربکس با بهره مندی از دستگاه های مدرن، درجه یک و با کیفیت، عمل تعویض روغن جعبه دنده اتوماتیک خودرو را به بهترین وجه انجام می ‌دهد و هیچ نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید. 

تماس با متخصص تعمیرات: 09122005630

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا اسپورتیج

تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا موهاوی

تعمیرگیربکس سراتو

تعمیر گیربکس سورنتو

تعمیر گیربکس ریو

تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیر گیربکس خودرو چینی

تعمیر گیربکس لکسوس

تعمیر گیربکس تویوتا

 

میلاد سرلک

میلاد سرلک هستم. مهندسی مکانیک خوندم و بیش از 16 سال سابقه تعمیر گیربکس خودرو دارم. 10 سالی هست که به صورت تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای خارجی و ایرانی رو انجام میدم. هدفم اینه که تمامی تجارب شخصی، اطلاعات فنی و نکات مهم انواع گیربکس های اتوماتیک رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم

این پست دارای 2 دیدگاه است

 1. محمد رضا ستاری

  مطالب بسیار کاربردی و مفید است تشکر

دیدگاهتان را بنویسید