تعمیر گیربکس لیفان

شما در حال مشاهده هستید تعمیر گیربکس لیفان

هر یک از نشانه های زیر می تواند دلیلی بر اختلال گیربکس خودروی لیفان باشد که مراجعه به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک برای حل این مسئله ضروری است.

 1. داغ کردن گیربکس به علت افزایش دما
 2. بوی سوختن قطعات گیربکس لیفان
 3. مشکل تعویض دنده گیربکس خودرو
 4. روشن شدن ناگهانی چراغ چک گیربکس 
 5. شنیدن صدایی شبیه زوزه از گیربکس لیفان
 6. گاز هرز خوردن بی دلیل
 7. کم شدن قدرت و شتاب خودرو
 8. تقه زدن گیربکس اتوماتیک لیفان
 9. خلاص شدن دنده 
 10. ضربه حین ایستادن
 11. لرزش گیربکس اتوماتیک
 12. نشتی روغن و کاهش مقدار آن

تعمیرگاه ما با داشتن تعمیرکاران حرفه ای بیش از 15 سال است که کار تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو انجام می دهد.
اگر خودروی شما دچار مشکل شده است و نشانه های فوق در آن ظاهر شده است می توانید از تعمیرکاران ما کمک بخواهید،

پس جهت عیب یابی گیربکس به صورت رایگان، مشاوره با کارشناسان تعمیر و تعیین هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۰۹۱۲۲۰۰۵۶۳۰
آدرس ما: تهران، انتهای یادگار امام جنوب، سی متری جی (علی بختیاری)، نرسیده به چراغ قرمز هرمزان (به سمت آیت الله سعیدی) پلاک ۱۹۳، تعمیرگاه تخصصی تهران گیربکس

مشاوره رایگان: 09122005630

خدمات و مزایای تهران گیربکس برای تعمیر گیربکس لیفان

 • تامین قطعات یدکی با کیفیت و اورجینال برای گیربکس با کم ترین قیمت
 • تعمیرات گیربکس لیفان به صورت حرفه ای همراه با گارانتی
 • عیب یابی رایگان گیربکس لیفان 
 • کاربرد تجهیزات پیشرفته برای تست گیربکس لیفان
 • تعویض روغن و فیلتر گیربکس لیفان و انجام سرویس های دوره ای
 • تعویض و تعمیر گیربکس لیفان با به کارگیری تجهیزات مدرن
ویدیوی معرفی تهران گیربکس:

در ادامه با جزئیات کامل به معرفی گیربکس لیفان، نشانه های خرابی، راه های پیشگیری از خرابی و هزینه های تعمیر گیربکس لیفان پرداخته ایم.

هزینه تعمیر گیربکس لیفان

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان

انواع مختلف گیربکس اتوماتیک و دستی بر روی خودروهای مختلف لیفان نصب شده و استفاده می گردد. همچنین هر یک از این گیربکس ها نیز از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که کارکرد صحیح همه آنها به کارکرد مناسب گیربکس اتوماتیک لیفان منجر خواهد شد. اما اینکه هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان چقدر باشد بسته به نوع گیربکس و همچنین ایرادی که پیدا شده است می تواند متغییر باشد. لذا برای اینکه هزینه دقیق تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو های لیفان مثل تعمیر گیربکس لیفان 520 را بدانید ضروری است که به صورت حضوری خودرو را به تعمیرگاه تخصصی تهران گیربکس منتقل کنید تا کارشناس گیربکس اتوماتیک لیفان خودرو را مورد بازدید قرار دهد. همچنین اگر از ایراد گیربکس اتوماتیک لیفان خود مطلع هستید می توانید ضمن تماس تلفنی با یکی از شماره های مندرج در سایت تهران گیربکس هزینه تقریبی تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان را بپرسید. مجموعه تهران گیربکس این اطمینان را به شما می دهد که خدمات با کیفیت فنی را همراه با قطعات اصلی به شما ارائه داده و در عین حال سعی می نماید که هزینه معقول و حدالمقدور اندکی را به عنوان اجرت از مشتریان خود اخذ کند و به همین دلیل است که اکنون به عنوان معتبرترین مجموعه تعمیرگاهی در خصوص تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان در تهران شناخته می شود.

جدول هزینه تعمیر گیربکس لیفان:

عنوانهزینه تعمیر گیربکس لیفان
تعمیر کامل موتور25 میلیون تومان
هزینه تعمیر زوزه کشیدن گیربکس لیفان4 میلیون تومان
پیاده و سوار کردن موتور و متعلقات جهت تعویض واشر سرسیلندر7 میلیون تومان
باز و بستن سینی و کارتل و تعویض اویل پمپ4.5 میلیون تومان
تعویض واشر درب سوپاپ1 میلیون تومان
سرویس یا تعویض شیر های OCV900 هزار تومان
تعویض واتر پمپ و باز و بستن تسمه تایم4 میلیون تومان
هزینه تعمیر گیر کردن دنده در حالت P3.8 میلیون تومان
هزینه تعمیر در رفتن دنده گیربکس لیفان3 میلیون تومان
هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات2 میلیون تومان
هزینه تعمیر گاز هرز خوردن گیربکس 3 میلیون تومان
هزینه تعمیر خلاص شدن دنده گیربکس اتومات3.5 میلیون تومان
هزینه تعمیر توربین گیربکس اتومات2 میلیون تومان
تعویض عملگرهای سر میل سوپاپ4 میلیون تومان
هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس لیفان3 میلیون تومان
هزینه تعمیر ساعت گیربکس اتومات2.2 میلیون تومان

 

استعلام هزینه تعمیر: 09122005630

معرفی خودروهای لیفان

معرفی گیربکس لیفان

مدلهای مختلف خودرو لیفان در بازار ایران موجود است که از انواع گیربکس های دستی و اتوماتیک در ان استفاده شده است. مهمترین مدلهای خودرو لیفان در ایران را می توان به لیفان 520 و لیفان 620 و لیفان x50 و لیفان x60  اشاره نمود. لیفان به عنوان یه خودرو ساز چینی از سال 1992 کار خود را آغاز نموده و از یک کارگاه 10 نفره به یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودرو در چین بدل شده است. مونتاژ و تولید مدلهای این خودرو ساز در ایران را شرکت کرمان موتور انجام می دهد.

نقاط قوت لیفان: این خودرو به خاطر پیشرانه قوی و سواری نرم و راحت رانندگی دلنشینی را برای راننده فراهم کرده است. همچنین سرنشینان این خودرو در کابین بزرگ آن احساس رفاه می کنند.

نقاط ضعف لیفان: خودروی لیفان با توجه به وزن زیادی که دارد از شتاب کمی برخوردار است و این نقص بزرگی محسوب می شود. سر و صدای زیاد در کابین حین رانندگی با این خودرو اذیت کننده است.

ایمنی لیفان: لیفان دارای چهار ترمز دیسکی، دو کیسه هوا می باشد، همچنین دارای رتبه ایمنی از موسسات معتبر جهانی است. با وجود چنین ویژگی هایی در مقایسه با رقبا از امنیت بیش تری برخوردار است.

اخطارهای هشدار دهنده نشانه خرابی گیربکس اتوماتیک لیفان

در صورتی که هر یک از موارد زیر در خودرو لیفان شما ایجاد شد مطمئن باشید که گیربکس اتوماتیک لیفان شما دچار ایرادی شده است و این ایراد ممکن است در صورتی که به موقع رفع نگردد مشکلات متنابهی را برای قطعات مختلف گیربکس اتوماتیک لیفان ایجاد کند.

نشانه های خرابی گیربکس لیفان

 • روشن شدن چراغ چک گیربکس اتوماتیک لیفان: چراغ چک در خودروهای لیفان به شکل های مختلف روشن می شود و هر کدام نشانه ایرادی در بخشی از خودرو است. چراغ چک گیربکس نیز اگر به وضعیت روشن شدن آن دقت کنید می تواند نشان دهنده نوع ایراد خودرو باشد. به عنوان مثال اگر چراغ چک گیربکس در زمان ابتدای حرکت روشن شد و پس از طی مسافتی خاموش گردید این مسئله ممکن است به کمبود روغن یا دمای پایین آن مربوط باشد. همچنین ممکن است اویل پمپ دچار ایراد شده باشد. بالعکس اگر چراغ چک گیربکس اتوماتیک لیفان در زمانیکه گیربکس فشار زیادی را تحمل کرده روشن می شود ممکن است ایراد به دمای بالای روغن مربوط باشد و این مسئله نیز به خودی خود علل متفاوتی دارد که از ان جمله می توان به سایش چرخ دنده ها یا خرابی اویل پمپ اشاره کرد.پس وضعیتی را که چراغ چک گیربکس اتوماتیک لیفان شما روشن می شود به خاطر بسپارید و به تعمیرکار اطلاع دهید.
 • لرزش گیربکس اتوماتیک لیفان: در صورتی که گیربکس اتوماتیک لیفان دچار لرزش شده باشد ممکن است با یک آچار کشی ساده ایراد برطرف شود. چرا که یکی از عوامل مهم لرزش در گیربکس اتوماتیک لیفان شل شدن اتصالات گیربکس است. اما اگر همین آچارکشی ساده به تاخیر انداخته شود لرزش مداوم گیربکس سبب خواهد شد که اولا خود اتصالات بیش از پیش شل شده و لرزش افزایش یابد و دوما قطعات مختلف داخل گیربکس علی الخصوص قطعات متحرکت در معرض آسیب جدی قرار بگیرند. پس در صورت بروز لرزش در همان ابتدا و قبل از اینکه لرزش زیاد شود به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک لیفان مراجعه نمایید.
 • تقه زدن گیربکس اتوماتیک لیفان: اگر یکی از دندانه های چرخ دنده ها دچار ایراد شده باشد یا قطعه ای در داخل گیربکس وجود داشته باشد که در حرکت چرخ دنده ها اختلال ایجاد کند ممکن است با صدای تقه زدن همراه باشد. تقه زدن ممکن است در برخی مواقع به گوش برسد و در برخی مواقع دیگر صدا قطع شود. اما باید بدانید که قطع شدن صدای تقه زدن گیربکس اتوماتیک لیفان به این معنا نیست که ایراد خود به خود بر طرف شده است. علی الخصوص اگر در محدوده سرعتی خاصی گیربکس اتوماتیک لیفان شما تقه می زند بدان معناست که چرخ دنده های مربوط به ان محدوده سرعتی دچار ایراد هستند و باید رفع عیب صورت پذیرد.
 • صدای زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک لیفان: در مدلهای قدیمی تر لیفان این احتمال هست که در سربالایی ها که خودرو با بار سنگین سرعت بالایی دارد صدای ضعیف زوزه کشیدن از گیربکس اتوماتیک لیفان به گوش برسد. اما اگر این صدا افزایش یافت یا به هر نحوی تغییر کرد دیگر نمی توان از کنار آن بسادگی گذر کرد و لازم است که گیربکس اتوماتیک لیفان مورد عیب یابی دقیق قرار بگیرد.
 • دمای بیش از حد روغن گیربکس اتوماتیک لیفان: اگر در هنگام بازدید ظاهری متوجه شدید که دمای گیربکس شما بیش از حد سایر دفعاتی است که گیربکس را بازدید می کردید می توانید نتیجه بگیرد که ایرادی در گیربکس اتوماتیک لیفان بوجود امده است. دمای بیش از حد روغن علاوه بر کاهش طول عمر روغن گیربکس می تواند با قطعات مختلف داخل گیربکس نیز آسیب رسانده و حتی منجر به قفل شدن و گیرپاژ گیربکس اتوماتیک لیفان شود.
 • بوی سوختگی گیربکس اتوماتیک لیفان: این مسئله چندان شایع نیست که از گیربکس اتوماتیک لیفان بوی سوختگی استشمام شود لذا اگر چنین حسی دارید ابتدا خودرو را بررسی کنید و مطمئن شوید که این بو از گیربکس به مشام می رسد. در این صورت این هشدار نشاندهنده ایرادی در سیستم برقی گیربکس اتوماتیک لیفان و یا دمای بیش از حد مجاز روغن آن است که هر دو می توانند بسیار خطرناک باشند. لذا بوی سوختگی از گیربکس اتوماتیک لیفان را جدی بگیرید.
 • گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک لیفان: گاز هرز خوردن در حین حرکت در جاده می تواند بسیار آزاردهنده باشد. گاز هرز خوردن هنگامی رخ می دهد که در مجموعه انتقال قدرت از موتور به چرخ ها ایرادی بوجود امده باشد که زنجیره انتقال قدرت قطع شود. معمولا این اتفاق در کلاچ خودرو پیش می اید. لذا اولین جایی که در هنگام گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک لیفان باید بررسی شود کلاچ خودرو است.
 • گیر کردن دنده در گیربکس اتوماتیک لیفان: اگر دنده گیربکس اتوماتیک لیفان شما در وضعیت خاصی گیر می کند این مسئله نیز می تواند نشانه ای هشدار دهنده از وجود ایراد در گیربکس خودرو باشد. اگر با چند بار تلاش کردن یا روشن و خاموش کردن خودرو مشکل رفع می شود گمان نبرید که ایراد بوجود آمده کوچک است. قبل از اینکه قطعه معیوب به سایر قطعات آسیب برساند خودرو را به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک لیفان انتقال دهید.
 • در رفتن دنده در گیربکس اتوماتیک لیفان: در سوی مقابل این امکان وجود دارد که وقتی دنده را در وضعیت خاصی قرار می دهید خود به خود دنده از حای خود خارج شود و ناچار باشید چند بار تلاش کنید تا دنده گیربکس اتوماتیک لیفان در محل مورد نظر شما قرار بگیرد. در این صورت نیز بجای تحمل وضع موجود هر چه سریعتر به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

مزایای تعمیرگاه تخصصی تهران گیربکس

 

تماس با سرپرست تعمیرگاه: 09122005630

تعمیر گیربکس لیفان تعمیرگاه تخصصی گیربکس لیفان

تعمیر گیربکس لیفان در تهران گیربکس که به عنوان تعمیرگاه تخصصی گیربکس لیفان شناخته شده است انجام می شود.

ما تعمیر گیربکس لیفان را با نیروهای زبده و آموزش دیده انجام می دهیم. تعمیر گیربکس لیفان 820 به عنوان یکی از انواع خودروهای لیفان نیاز به تجربه و تخصص دارد لذا هرگز تعمیر گیربکس لیفان خود را به تعمیرگاه غیر حرفه ای نسپارید.

سرویس های نگهداری گیربکس اتوماتیک لیفان

برای آنکه گیربکس اتوماتیک لیفان شما حداقل تعمیرات را داشته و طول عمر آن افزایش یابد لازم است که اقدامات نگهداری و سرویسهای ذکر شده را به خوبی و با دقت به انجام برسانید تا بتوانید از حداکثر ظرفیت گیربکس اتوماتیک لیفان به خوبی بهره ببرید و در هزینه و وقت خود با پیشگیری از خرابی گیربکس صرفه جویی کنید. اهم اقداماتی که برای سلامت گیربکس اتوماتیک لیفان ضروری هستند در ادامه این بخش ذکر می شوند این اقدامات را به خاطر بسپارید و انجام دهید:

 • توجه به نشانه های هشدار دهنده گیربکس اتوماتیک لیفان: همانطور که گفته شد در مدل های مختلف خودروهای شرکت لیفان انواع مختلف گیربکس به کار رفته است. این گیربکسها دستگاه های پیشرفته ای هستند که طول عمر بالایی دارند اما کارکرد قطعات مختلف انها به یکدیگر وابسته است. اما اگر به هر دلیلی یکی از قطعات دچار ایراد شد ممکن است نشانه ای از این ایراد به صورت صدای اضافه یا لرزش و… به راننده اخطار دهد که گیربکس اتوماتیک لیفان دچار ایراد شده است. چنانچه این اخطار جدی گرفته نشود ممکن است خرابی قطعه مذکور سایر قطعات را نیز دچار ایراد کند و هزینه تعمیر به صورت تصادعی افزایش یابد. پس بهتر است به علائم هشدار دهنده به صورت جدی توجه کنید و تا رفع کامل ایراد موضوع را پیگیری نمایید.
 • تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لیفان: از جمله سرویسهای مهم در زمینه نگهداری گیربکس اتوماتیک لیفان تعویض روغن این خودرو می باشد. دوره تعویض روغن گیربکس هر یک از مدلهای خودرو در دفترچه راهنما ذکر شده است.
 • تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک لیفان: هر چند ممکن است برای تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک لیفان زمان خاصی تعریف شده باشد اما پیشنهاد می شود که در هر بار تعویض روغن نسبت به تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک لیفان نیز اقدام نمایید. حتی در صورتی که تعویض روغن به منظور تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان ضروری باشد تعویض فیلتر روغن نیز توصیه می شود.
 • بازدید ظاهری از گیربکس اتوماتیک لیفان: در بازدید ظاهری موارد مختلفی مانند نشتی روغن گیربکس اتوماتیک لیفان و یا لرزش و شل بودن اتصالات و همچنین دمای گیربکس اتوماتیک لیفان مورد چک قرار می گیرد.
 • بکسل کردن عامل فشار بر گیربکس اتوماتیک لیفان: باید دانست که خودروهای لیفان شهری و خانوادگی هستند و برای بکسل کردن طراحی نشده اند. بهتر است بکسل کردن خودروهای دیگر علی الخصوص خودروهای سنگین یا بزرگ توسط جرثقیل یا خودروهای مخصوص بکسل کردن به انجام برسد. اما اگر ناچار به این کار شدید حتما در نظر داشته باشید که با سرعت پایین و حداقل شتاب حرکت نمایید.
 • اجتناب از تغییرات سلیقه که بر گیربکس اتوماتیک لیفان فشار وارد می کند: هر گونه تغییرات سلیقه ای می تواند فشار مضاعفی بر گیربکس اتوماتیک لیفان وارد کند. به عنوان مثال در صورتی که رینگ و لاستیک های خودرو را با رینگ و لاستیک های غیر متعارف با قطر یا عرض خیلی زیاد یا خیلی کم تعویض کنید نسبت انتقال گشتاور تغییر کرده و فشار زیادی بر گیربکس اتوماتیک لیفان وارد می اید. همچنین تغییرات در چراغهای خودرو یا سیستم صوتی غیر متعارف می تواند با استفاده بیش از حد برق خودرو در سیستم برق گیربکس اتوماتیک لیفان اختلال ایجاد کند. پس توصیه می کنیم از تغییرات سلیقه ای و غیر متعارف در خودرو اجتناب نمایید تا سلامت گیربکس اتوماتیک لیفان تضمین گردد.
 • بروزرسانی برنامه کامپیوتری گیربکس اتوماتیک لیفان: هر از چند گاهی ممکن است از سوی کارخانه سازنده لیفان برنامه جدید یا نسخه جدیدتری از برنامه کامپیوتری گیربکس اتوماتیک لیفان ارائه شود که در این صورت بهتر است برای رفع خطاهای موجود و بهبود عملکرد برنامه کامپیوتری گیربکس خود را بروزرسانی نمایید.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لیفان

گیربکس نیز مانند هر دستگاه دیگری که قطعات متحرک فلزی داشته باشد نیاز به روغن برای خنک کاری و روانکاری قطعات مذکور دارد. در گیربکس اتوماتیک خودروهای لیفان از جمله لیفان 620، این روغن پس از طی مسافتی معین طول عمر خود را کرده و نیاز به تعویض و تعمیر گیربکس لیفان 620 احساس می شود. بسته به مدل خودرو معمولا بین 40 تا 60 هزار کیلومتر مسافت که طی شود نیاز به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لیفان وجود خواهد داشت. اما باید در نظر گرفت که علاوه بر مسافت فاکتور زمان را نیز در نظر داشته باشید. اگر مدتی که شما از روغن گیربکس اتوماتیک لیفان استفاده می کنید بین 3 تا 6 سال طول بکشد نیز هر چند مسافت مورد نظر طی نشده باشد نیاز به تعویض روغن در گیربکس اتوماتیک لیفان وجود خواهد داشت.

تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک لیفان

فیلتر روغن روزنه های بسیار ریزی دارد که در صورتی که ذرات براده یا کثیفی در روغن گیربکس اتوماتیک لیفان وجود داشت این ذرات توسط فیلتر روغن گرفته شده و از چرخش این ذرات در قطعات حساس گیربکس اتوماتیک لیفان جلوگیری شود. قاعدتا اگر مقدار این ذرات زیاد باشد روزنه های فیلتر روغن گرفته می شود و گردش روغن با مشکل مواجه می گردد. این مشکل از دو جهت وجود دارد نخست اینکه اجازه عبور به روغن داده نشده و با افت فشار روغن پس از فیلتر روبه رو خواهیم شد و از سوی دیگر فشار روغن قبل از فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک لیفان افزایش یافته و ممکن است این فشار زیاد کاری کند که براده ها روزنه های فیلتر روغن را پاره کرده و وارد مجرای روغن شوند و احتمال خرابی در این قطعات را به بار بیاورند. تصور کنید که سیستم روغن خودروی لیفان x50 شما دچار مشکل شده است، برای اطمینان بیشتر از سلامت فیلتر روغن خود در هر بار تعمیر گیربکس لیفان x50  لازم است از تعمیرکار بخواهید کیفیت روغن و فیلتر روغن گیربکس را نیز چک کند و در صورت لزوم فیلتر روغن تعویض شود.

زمان مناسب تعویض فیلتر روغن

بهترین زمان که خیال مصرف کننده از سلامت فیلتر را تا حدود زیادی راحت خواهد کرد زمان تعویض روغن است. توصیه می شود هر بار که ناچار به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لیفان هستید چه بر اساس دوره زمانی و چه بر اساس تعمیرات حتما فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک لیفان را نیز تعویض کنید تا همراه با روغن جدید فیلتر جدید به کار گرفته شوند.

تعمیرات اضطراری گیربکس اتوماتیک لیفان

اگر در شرایطی هستید که دسترسی به تعمیرکار حرفه ای گیربکس اتوماتیک لیفان ندارید اما برای مثال گیربکس خودروی لیفان x60 شما از کار افتاده است ممکن است بتوانید با به کار گرفتن چند راهکار ساده مشکل را به صورت موقت بر طرف کنید. در ادامه این راهکارها ذکر می شود ولی تاکید بر این است که حتی در صورت رفع عیب موقت گیربکس اتوماتیک لیفان برای پیشگیری از تعمیرات بیشتر هر چه سریعتر خودرو را به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتوماتیک لیفان جهت تعمیر گیربکس لیفان x60 انتقال دهید.

 • ابتدا خودرو را در حالت دنده خلاص قرار دهید و خاموش نمایید.
 • بست باتری را به مدت سه تا پنج دقیقه برداشته و مجددا در جای خود قرار دهید.
 • بدون اینکه به اهرم یا دکمه ای دست بزنید و پدال گاز را بفشارید خودرو را در همان حالت خلاص روشن کنید و سی ثانیه در همین وضعیت باقی بمانید.
 • خودرو را سی ثانیه خاموش کنید و این عملیات روشن و خاموش کردن را با شرح داده شده سه مرتبه دیگر تکرار کنید.
 • خودرو را روشن کنید و به آرامی حرکت نمایید.

سوالات متداول کاربران

علت اصلی لرزش گیربکس چیست؟

هر چند علل مختلفی برای این ایراد وجود دارد ولی اغلب شل شدن اتصالات گیربکس اتوماتیک لیفان می تواند دلیل این مهم باشد.

علت اصلی تقه زدن گیربکس چیست؟

علت اصلی تقه زدن گیربکس اتوماتیک لیفان به ایراد در چرخ دنده ها یا سیستم روغن مربوط می شود.

تفاوت زوزه کشیدن با تقه زدن گیربکس اتوماتیک لیفان چیست؟

زوزه کشیدن در گیربکس اتوماتیک لیفان به ایجاد صدای مداوم و سوت مانند گفته می شود در حالی که تقه زدن صدای منقطع اما پشت سر هم است که از گیرکس به گوش می رسد. هر کدام از این صداها می توانند نشانه خرابی های مختلفی در قطعات گیربکس اتوماتیک لیفان باشند.

گاز هرز خوردن گیربکس لیفان به چه دلیل اتفاق می افتد؟

هنگامی که کلاچ خودرو از کار بیافتد یا ساییده شده باشد در سرعتهای بالا که گشتاور زیادی را باید تحمل کند اتصال ان قطع شده و لذا خودرو گاز هرز می خورد و گویی گیربکس اتوماتیک لیفان از کار افتاده است.

حالت اضطراری دنده سه در گیربکس لیفان به چه دلیلی رخ می دهد؟

دمای بیش از حد روغن و گیر کردن دندانه های چرخ دنده ها در وضعیت دنده از جمله دلایل حالت اضطراری دنده سه در گیربکس اتوماتیک لیفان به شمار می روند.

آیا در خودروهای اتوماتیک لیفان نیاز هست که روغن گیربکس اتوماتیک لیفان تعویض شود؟

بله در دوره های زمانی مشخص می بایست گیربکس اتوماتیک لیفان مورد تعویض روغن قرار بگیرد که این دوره های زمانی بین 40 تا 60 هزار کیلومتر می باشند.

زمان بندی سرویسهای دوره های گیربکس اتوماتیک لیفان چگونه است؟

برای اطلاع از برنامه دقیق زمان بندی گیربکس اتوماتیک لیفان خود به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

گیر کردن دنده در حالت دنده پارک در به چه دلیل است؟

خرابی سلکتور یا خرابی سیستم ترمز از جمله دلایل گیر کردن گیربکس اتوماتیک لیفان در حالت دنده پارک می باشد.

خلاصی گیربکس اتوماتیک به چه معناست؟

در حالتی که ایراد گیربکس اتوماتیک لیفان به قطع شدن ارتباط محور انتقال نیرو بیانجامد ممکن است خلاصی خود به خودی در گیربکس اتوماتیک لیفان رخ دهد.

تماس با متخصص تعمیرات: 09122005630

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس لیفان 520

تعمیر گیربکس لیفان 620

تعمیر گیربکس لیفان 820

تعمیر گیربکس لیفان x50

تعمیر گیربکس لیفان x60

تعمیر گیربکس چری

تعمیر گیربکس برلیانس

میلاد سرلک

میلاد سرلک هستم. مهندسی مکانیک خوندم و بیش از 16 سال سابقه تعمیر گیربکس خودرو دارم. 10 سالی هست که به صورت تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای خارجی و ایرانی رو انجام میدم. هدفم اینه که تمامی تجارب شخصی، اطلاعات فنی و نکات مهم انواع گیربکس های اتوماتیک رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم

دیدگاهتان را بنویسید